ЕП за омладинце: Србија декласирала Француску, у финалу са Летонијом

Кошаркаши Србије до 18 година убедљиво су савладали Француску резултатом 78:67 и пласирали се у финале Европског првенства.
srbija omladinci

Сјајно су српски репрезентативци почели меч у Риги. После ефектних закуцавања Петрушева и Пецарског и тројке Пауновића, уследило је вођство од 9:2. Снажна одбрана, контрола скока и доследност у нападима испод  самог коша омогућила је нашем тиму да сачува предност после прве четвртине – 20:14.  Незаустављиви Марко Пецарски донео је Србији двоцифрену предност у 12. минуту – 26:16. Са неколико прецизних шутева одговорили су Французи у наставку сусрета, али их је тројком зауставио Урош Трифуновић. Српски јуниори су одлично одиграли и завршницу првог полувремена и на предах отишли са 13 поена предности – 45:32.

Француски селектор био је приморан да тражи тајм-аут већу 22. минуту, јер је Србија преко Пауновића и Пецарског направила серију 6:0 и повела 51:32. Иако је ривал кренуо на све или ништа, наш млади тим је мудром и стрпљивом игром имао капиталну предност и после завршетка треће деонице – 62:45. У финишу утакмице селектор Бућан пружио је прилику играчим са мањом минутажом, што су Французи са неколико погођених тројки искористили да ублаже пораз.

Још један маестралан меч одиграо је Марко Пецарски, који је за више од 30 минута на паркету забележио учинак од 27 поена (10/15 из игре) и 12 скокова. Зоран Пауновић је постигао 13 поена, уз три асистенције, а одличан је поново био и Дејан Петрушев са седам поена, девет ухваћених лопти и шест асистенција.

Код Француза истакао се Матис Досу Јово, који је имао дабл-дабл учинак са 12 поена и исто толико скокова, док нико други код "триколора" није био ни двоцифрен.

Србија је тако наставила да бележи фантастичне резултате и да забележи и пету победу заредом. У осмини финала уништена је Украјина, затим у неизвесној завршници четвртфинала побеђена Немачка, а сада убедљиво савладана и Француска.

"Орлићи" ће се у финалу састати са домаћинопм шампионата Летонијом, која је резултатом 91:80 победила Русију. Летонци су, као и Србија, изгубили први меч на шампионату, а затим забележили пет тријумфа. Финални меч се игра данас Меч је на програму у недељу од 20.45 сати у Риги.

Србија - Француска 78:67 (20:14, 25:18, 17:13, 16:22)

СРБИЈА: Петрушев 7, Исламовић 2, Недељковић, Рутешић, Пауновић 13, Трифуновић 10, Васиљевић 2, Пецарски 27, Лакић 5, Церовина 2, Илић 10, Кузмановић.

ФРАНЦУСКА: Диманш 8, Чупа 7, Мијем 2, Крусо 6, Робине 3, Аџаји 6, Кодре 3, Досу Џово 12, Леополд 4, Боури 9, Ејом 2, Баптист 5.