Еврокуп: Кошаркаши Венеције зауставили Партизан

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана су после пет везаних победа доживели први пораз у Еврокупу пошто је од њих у Београду боља била Венеција у шестом колу.
kosarka partizan

Црно–бели нису успели и други пут ове сезоне да савладају шампиона Италије и пласман у Топ 16 фазу одложили су за неки од следећих мечева. Екипа Андрее Тринкијерија била је до сада једина непоражена у Еврокупу, али је сјајној серији дошао крај. Са доста осцилација је играо Партизан, можда га је поприлично коштао и заиста лош почетак, док у другом полувремену заиста није имао адекватан одговор за разиграну Венецију којој је све полазило за руком.

Партизан је очајно почео меч и губио је 9:0. Нису имали домаћи решење за центра Венеције Мичела Вата, који је прво полувреме завршио са 17 поена без промашеног шута.

Црно–бели су тројкама успели да се врате у игру и у другој деоници су додали гас, па су водили и 31:25. Гости су ипак режирали егал у завршници друге четвртине и на паузу је Партизан отишао с предношћу од два поена – 39:37. Нервоза се увукла у редове обе екипе у наставку, а црно–бели су у потпуности пали.

Нису могли да зауставе налет Венеције, која је дошла и до 14 разлике, док су они у трећој деоници постигли само девет поена. Наставила се лоша игра Партизана, гостима је и даље све ишло од руке, константно су повећавали предност у последњих 10 минута и на крају су дошли до убедљиве победе.

ПартизанВенеција 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21)

БЕОГРАД: Штарк арена, гледалаца: 8.300, судије: Кортез, Лауринавичијус, Изгудер.

ПАРТИЗАН: Загорац 7, Пејџ 4, Гордић 8 (5 ск), Параховски, Јарамаз 9, Милетић, Величковић, Бирчевић 7 (5 ск), Јанковић 2, Томас 18 (4 ск), Пејнерс 8, Мозли 6 (7 ск, 6 ас).

ВЕНЕЦИЈА: Уданох 4, Стоун 10 (11 ск, 7 ас), Брамос 9, Тонут, Деј 13, Де Николао, Филој 5, Видмар 3, Чепел 12, Пелегрино, Ћерела, Ват 27 (5 ск, 5 ас).