Еврокуп: Партизан савладао Локомотиву у гротлу Пионира

Кошаркаши Партизана савладали су руску екипу Локомотиву резултатом 80:71 у 4. колу Еврокупа.
partizan lokomotiva, fonet

Задржали су кошаркаши Партизана максималан скор у Еврокупу пошто су у четвртом колу у крцатој дворани “Александар Николић” савладали фаворизовану Локомотиву Кубањ. Руски тим важи за једног од кандидата за овогодишњи трофеј, али овог пута је пред црно–белима морао да положи копља. Уз громогласан хук са пуних трибина Пионира изабраници Андрее Тринкијерија одличном тимском игром успели су да држе конце у својим рукама до треће четвртине, када су гости истопили предност домаћина и на тренутак и преокренули.

Опроављен од повреде, Рашон Томас, био је један од кључних играча Партизана који је уз доста важних поена на крају ипак одвео Београђане до тријумфа. Црно–бели су од почетка наметнули своју игру и већ у првим минутима друге четвртине имали су двоцифрену предност – 31:21. Одлично су играли домаћини тимску одбрану, а били су добри и у транзицији и у неколико наврата су држали 10 поена разлике. С пар квалитетних напада Локомотива је ипак до одласка на полувреме успела да смањи заостатак на минус шест – 41:35. Ствари на терену су се, међутим, промениле после одмора. Партизан је промашио велики број шутева за три поена, док су гости то користили да смање разлику, а потом и преокрену чак до 56:50. Вратили су се Београђани на време, уследила је симултанка Томаса, а помогао му је и Јарамаз па су црно–бели у последњој четвртини поново водили. Локомотива је на три минута до краја успела још једном да припрети (72:71), али даље од тога није могла.

К. Б.

Партизан Локомотива 80:71 (24:18,17:17, 16:23, 23:13)

БЕОГРАД: Дворана “Александар Николић”, гледалаца: 6.112, судије: Пастусијак, Перанди, Тепенијер.

ПАРТИЗАН: Волден, Загорац 10, Пејy 7, Гордић 7, Параховски, Јарамаз 10, Величковић, Бирчевић 9, Јанковић 9, Томас 16, Пејнерс 1, Мозли 11.

ЛОКОМОТИВА: Декер 17, Камингс 17, Мотовилов 1, Апић 2, Калнијетис 7, Ивлев 2, Илницкиј 1, Вилијамс 15, Кулагин, Герасимов, Мартијук, О’Брајант 9.