КЛС: Војводини драма након продужетка

Тек у трећој утакмици ове сезоне која је отишла у продужетак, Војводина је извојевала победу, у 25. колу Кошаркашке лиге Србије.
Архива Дневника: Сјајна партија Николаса Нила

Изузетно битну, након велике драме, против директног конкурента за прве три позиције које воде у АБА 2 лигу.

Домаћи су боље почели, а црвено – бели никако нису могли да нађу решење за покретљиву зонску одбрану Дорћолаца, а уз то ни шут није ишао Новосађане. Но, на крилима Николаса Нила, Војводина је преокренула ствари у своју корист, а тројком Крста Бјелице отишла на одмор са кошем предности.

У трећој деоници вођена је изједначена борба, а Динамик је у последњој четвртини био на корак да преломи меч у своју корист. Повели су Дорћолци са осам поена предности (64:56), али је Воша серијом 8:0 стигла, потом и престигла домаћи тим. Имали су Новосађани плус четири минут и по пре краја, али након пенал завршнице Нил је изблокиран приликом шута који је могао да донесе победу Војводини и остало је 74:74. То је значило – продужетак.

А у њему, нова драма. Војводина је имала плус седам (80:87), али су домаћи успели да се приближе, али на срећу симпатизера новосадских црвено – белих, не и да преокрену меч у своју корист , те је виђен велики тријумф изабраника Мирослава Николића. Војводина сада има скор 16-8, а Динамик 15-10.

Динамик – Војводина 88:92  (18:13, 14:21, 22:19, 20:21, 14:18)

БЕОГРАД: Динамик арена, гледалаца: 100. Судије: Јевтовић, Арсенијевић, Хаџић.

ДИНАМИК ВИП ПАY: Бошковић 3, Милијашевић 5, Стефановић, Ристић, Радосављевић 27 (9ск), Глишић 11, Медаревић 2, Шуловић 14, Малешевић 4, Бабовић 6, Пауновић 2, Ђорђевић 14.

ВОЈВОДИНА: Кочић 6, Бањац 9, Беслаћ 19 (8ск), Марић 3, Недељков, Бјелица 9 (8ас), Миротић, Поповић 8, Вучетић 4, Нил 28 (10ас), Зарић 6, Станојевић.