КЛС: Воша без проблема с Пироћанцима

Одличном игром, нарочито у другом делу када су “затегли” одбрану, кошаркаши Војводине су у 1. мечу Кошаркашке лиге Србије убедљиво славили на незгодном гостовању у Пироту.
KK Vojvodina/R. Hadžić

Почетак је наговестио како ће Пироћанци играти – форсирањем шута за три поена. Погодили су прва два шута изван линије 6,75, али је одговорио Крсто Бјелица са неколико одличних продора. Екипе су се смењивале у вођству у првој четвртини, а онда се у другој деоници распуцао Стефан Савић. Након његове тројке, Новосађани су стекли у првом делу максималних плус девет (38:47), а на полувремену Воша је имала осам поена вишка (40:48). Офанзива црвено – белих је функционисала, али бринуо је шут домаћих за три поена (7 од 17). Било је јасно да ако Војводина успе да заустави домаће у том сегменту, победа је сасвим извесна.

Тако је и било. Црвено – бели нису више дозвољавали далекометну паљбу домаћих, а у нападу Новосађана све је одлично функционисало. Стигла је Војводина до 19 поена вишка у неколико наврата у трећој четвртини и победник се већ тада назирао. Изабраницима Мирослава Николића остало је да рутински заврше посао, што су и урадили, стигавши до четврте сигурне победе, након које су се учврстили на челу табеле.

Пирот – Војводина 73:95 (20:22, 20:26, 22:28, 11:19)

ПИРОТ: Спортски центар „Кеј“, играно без присуства гледалаца, судије: Андријанић, Нинковић, Милојевић.

ПИРОТ: Мукановић 2, Филиповић 22, Рашић 5, Пендић 6, Пантић 7, Ђонлић 13, Флениган 6, Стефановић, Вранеш, Матовић 10 (5 ск), Ђорђевић 2.

ВОЈВОДИНА: Николић 3, Беслаћ 10, Бјелица 17, Марић 9, Савић 25 (7 ск, 6 ас), Недељков 3, Гаћеша 12, Бањац, Јововић 3, Кумовић, Ракићевић 10, Зарић 3.