КЛС: Воши мало фалило у дербију кола

ВАЉЕВО: Кошаркаши Војводине поражени су од Металца у Ваљеву, у оквиру петог кола Кошаркашке лиге Србије (КЛС) и сада се налазе на скору 3-2, док је Металац на 5-0.
v

Новосађани су читавим током утакмице били у малом заостатку, претили, али нису успели да преокрену, тако да су доживели неуспех.

Почетак утакмице потврдио је да се ради о дербију рунде – два тима комбиновано су постигла чак 66 поена у првој четвртини, у којој су се за нијансу боље снашли домаћи, па су на крају тог периода водили шест поена разлике.

Оно што је забрињавало Новосађане је што су од старта сусрета били корак иза ривала, који је увек први задавао ударац. Такав тренд наставио се и у другом кварталу, све док Гаћеша, Бањац и Белсаћ нису серијом сустигли предност домаћина.

Међутим, Металац је новим налетом пред крај полувремена поново успео да се одлепи и да на велики одмор оде са плус пет, таман толико вођство које је гарантовало занимљив наставак дуела.

Исламовић је на уводу трећег периода играо одлично и захваљујући њему су Ваљевци први пут стекли и двоцифрен суфицит почетком деонице. Тада се чинило да је управо та иницијатива са почетка утакмице, када је ривал и дошао до тих пет, шест поена предности, била пресудна на крају.

Пето коло

Чачак – Колубара 68:77

Здравље – Тамиш 74:88

Вршац – ОКК Београд 95:79

Металац – Војводина 100:94

Међутим, екипа Исаков-Ковачевића се није тек тако предала. Гости су сјајно отворили четврту четвртину, дошли на само кош заостатка, али се онда десило оно што би у једној реченици можда могло и да опише читаву утакмицу.

Када год би Војводина запретила и била близу да преузме контроли, Металац је имао спреман одговор и експресно би подигао предност. Када су Ваљевци то урадили последњи пут, више није било времена за преокрет, тако да је Војводина доживели и други пораз у КЛС.