Кошаркаши Војводине у завршници изгубили од Металца  84:88

Кошаркаши Војводине изгубили су меч после праве драме од директног конкурента у борби за опстанак.
Kosarkasi Vojvodine

Новосађани су платили данак повредама неких играча, али и слабој последњој деоници у којој у првих пет минута нису поентирали.Црвено-бели као да се нису добро загрејали, па су у меч ушли млако и деконцентрисано. Ипак у другој четвртини били су одлични, а гости као да нису постојали на терену. На полувремену Војводина је имала седам поена предности (41:34).

У трећој деоници имали су кошаркаши Војводине у неколико наврата 12 поена предности и чинило се да ће бодови остати у Новом Саду. Ипак, у последњој четвртини наступио је прави сумрак Новосађана, који нису успевали да нађу решење за чврсту одбрану Металца. Из тога је произашао поменути петоминутни "пост", те се у Ваљевци успели да се врате и ухвате прикључак. И поред тога, Воша је имала два поена предности када су Ваљевци имали последњи напад, али су дозволили да приме кош три секунде пре краја, те се отишло у продужетак. У додатних пет минута гости су искористили дужу клупу, били су прецизнији и однели бодове у Ваљево.

Д. Кнежић

Војводина - Металац 84:88 (10:22, 31:12, 23:22, 12:20, 8:12)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца 120, судије: Обркнежевић, Весковић, Марковић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 7, Пејовић 2, Радуловић 17 (13ас), Асановић 9, Дамјановић 2, Кумовић, Пантелић, Мандић 4, Живковић 9, Шрајер 4, Шијачић, Симовић 30 (11ск).

МЕТАЛАЦ: Павловић 2, Степановић 18, Бојиновић 4, Васић 17, Стефановић, Ђуковић 5, Радомировић, Васиљевић 17, Томашевић 5, Анђушић 13, Сљепчевић 7.