НБА ЛИГА: Богдан Богдановић постигао 14 поена у поразу Атланте од Кливленда

Кошаркаши Кливленда победили су у гостима Атланту резултатом 116:95 у мечу НБА лиге.
s

Најефикаснији у екипи Кливленда били су Донован Мичел и Сем Мерил, који су постигли по 18 поена. Код домаћих, најбољи је био Деџонте Мареј са 24 поена, док је Џејлен Џонсон додао 20. Српски кошаркаш Богдан Богдановић провео је на терену нешто више од 28 минута, а за то време постигао је 14 поена и имао четири асистенције и једну украдену лопту.

Кошаркаши Оклахоме савладали су у гостима екипу Минесоте резултатом 102:97. У победничком тиму бриљирао је Шеј Гилџес-Александар са 33 поена, док је Џејлен Вилијамс убацио 20. Српски кошаркаш Василије Мицић провео је на терену нешто мање од осам минута, а за то време није успео да се упише у листу стрелаца. Алексеј Покушевски није играо. У екипи Минесоте Карл-Ентони Таунс постигао је 19 поена уз 11 скокова, док је Ентони Едвардс додао 19 поена.

Кошаркаши Хјустона победили су на свом терену после продужетка екипу Јуте резултатом 127:126. Најефикаснији у екипи Хјустона био је Алперен Шенгун са 37 поена и 14 скокова. Српски центар Бобан Марјановић није играо. Код гостију, истакао се Џордан Кларксон са 33 поена и 12 ухваћених лопти.

У осталим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Детроит - Милвоки 135:141, Шарлот - Филаделфија 89:97, Вашингтон - Сан Антонио 127:131, Њујорк - Торонто 126:100 и Чикаго - Мемфис 125:96.