Партизан после драме победио Панатинаикос у Атини

АТИНА: Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Атини екипу Панатинаикоса 91:89 (31:16, 23:25, 14:23, 23:25) у мечу шестог кола Евролиге.
kosarka kos

Најефикаснији у екипи Партизана био је Кевин Пантер са 29 поена, док је Матијас Лесор додао 15 уз 11 скокова. У домаћем тиму најбољи су били Нејт Волтерс и Двејн Бејкон са по 17 поена.

"Црно-бели" после овог тријумфа имају скор од по три победе и пораза, док Панатинаикос има један тријумф и чак пет пораза.

Партизан ће у наредном колу, 10. новембра гостовати Олимпијакосу, док ће Панатинаикос дочекати Басконију.

Кошаркаши Партизана добро су ушли у меч и повели 9:2 у трећем минуту. "Црно-бели" су наставили са добром игром у наставку утакмице, а у седмом минуту било је 20:8. Партизан је прву четвртину добио са 31:16.

Панатинаикос је заиграо боље на старту друге четвртине, а домаћи су у 15. минуту смањили на 37:28. "Црно-бели" су успели да сачувају предност и да првих 20 минута добију 54:41.

Доктор Партизана погођен флашом у главу

Доктор Кошаркашког клуба Партизан Мома Јаковљевић погођен је вечераш флашом у главу на мечу са Панатинаикосом у шестом колу Евролиге, преносе београдски медији.

Утакмица је била прекинута неколико минута при вођству Партизана 88:78 на 3,17 минута пре краја меча у "ОАКА" арени у Атини.

Кошаркаш Партизана Кевин Пантер је погодио тројку, а онда су навијачи домаћег тима почели да убацују чврсте предмете на терен. Том приликом доктор Јаковљевић је погођен флашом у главу.

Судије су привремено прекинуле утакмицу, а после наставка Партизан је успео да дође до победе.

Домаћи кошаркаши су заиграли ангажованије у другом полувремену, а Панатинаикос је серијом од 16:4 смањио у 26. минуту вођство гостију на 57:58. "Црно-бели" су успели некако да сачувају предност и да у последњу четвртину уђу са вођством од 68:64.

Партизан је у 36. минуту поново стекао двоцифрену предност (83:73). "Црно-бели" су на нешто више од три минута пре краја повели тројком Пантера 88:78, а уследио је прекид меча због нереда навијача домаћег тима. Прекид је трајао неколико минута, а потом је меч настављен. Домаћи кошаркаши на 47 секунди смањили на 84:88. Панатинаикос је на седам секунди пре краја утакмице смањио на 89:87, али је Партизан успео да сачува вођство и да после серије слободних бацања на обе стране дође до победе од 91:89.

У осталим данашњим утакмицама шестог кола Евролиге, постигнути су следећи резултати: Басконија - Макаби 116:87, Бајерн - Ефес 81:78 и Олимпија - Реал 77:83.