Партизан стартовао поразом у ЕЛ, убедљива победа Албе

БЕРЛИН: Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Берлину од екипе Албе резултатом 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23.23) у мечу првог кола нове сезоне у Евролиги.
kosarka pixabay.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тамир Блат са 16 поена, док је Луке Сикма додао 15. Најефикаснији у екипи Партизана био је Данте Егзум са 22 поена, док је Данило Анђушић додао 14, а Кевин Пантер и Зек Ледеј су убацили по 13 поена.

Партизан ће у другом колу, 14. октобра гостовати Басконији, док ће Алба играти са Олимпијом у Милану.

Алба је боље ушла у меч и повела 8:2. Партизан је потом био равноправан ривал до петог минута када је било 16:16. Уследила је серија немачког тима од 17:2, а домаћи су прву четвртину добили резултатом 33:18.

Алба је наставила са добром игром и у другој четвртини, а у 14. минуту било је 46:20 за домаћи тим. Кошаркаши Партизана заиграли су ангажованије у финишу првог полувремена, који је Алба добила 61:43.

Партизан је боље ушао у трећу четвртину, а у 23. минуту "црно-бели" су смањили предност домаћег тима на 64:50. Алба је до краја треће четвртине увећала предност на 77:61. Кошаркаши Албе су у последњој четвртини тројкама одбили налете играча Партизана и заслужено су стигли до убедљиве победе.