Преокрет Сакрамента за победу против Денвера

САКРАМЕНТО: Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Денвер 100: 97 после преокрета и продужетка, а српски играчи у оба тима нису имали запажене улоге, а њихове наступе обележило је и лоше шутерско вече.
kosarka

У осмом тријумфу од старта сезоне Кингси су успели да надокнаде заостатак од 17 поена са полувремена, а до победе предводио их је Харисон Барнс са 30 поена (10/19 из игре) и пет скокова за 45 минута игре.

Бади Хилд одлично га је испратио са 21 кошем и седам ухваћених лоптии, Ришон Холмс остварио је дабл-дабл од 13 поена и 10 скокова.

Немања Бјелица такође је имао двоцирене бројке у две статистичке колоне - прикупио је 12 скокова и 10 поена уз шут из игре 3/11 за 25 минута на терену.

Богдан Богдановић играо је четири минута више и убацио исти број кошева (4/16, 2/8 за три поена) уз пет асистенција.

У поразу Нагетса, срспки центар Никола Јокић на паркету је провео 36 минута, убацивши само седам поена уз лош проценат шута из игре 3/11.

Уз то ухватио је 10 лопти и поделио шест асистенција.

У екипи Мајка Мелоуна одличну ролу имао је Гери Херис са 25 поена , Џамал Мари убацио је 15 кошева уз шест додавања, док је Вил Бартон остватио дабл-дабл са 14 поена и 12 скокова, али ни то није било довољно да се избегне четврти пораз у сезони.

Остали резултати: Филаделфија- Индијана 119:116, Хјустон- Атланта 158:111, Милвоки -Шарлот 137:96.