Суперлига Србије: Воша храбра, “ваљак” прејак

Војводина је након више од две деценије поделила мегдан са Партизаном, одиграла храбро, али је пораза против великог фаворита коштала инфериораност на центарским позицијама, те промашају у другом делу меча.
dejan janjic

Но, овај меч, поготово друга четвртина коју је Воша одиграла сјајно, стигли су као круна великог рада стручног штаба и младих Новосађана, показавши да се кошарка полако али сигурно враћа на спортску мапу војвођанске престонице.

Утакмицу је тројком отворио Матовић, а први минуту били су изједначени. Ипак, “парни ваљак” је упалио моторе и направио серију од 14:0, за вођство од 20:6. Уочљива је била велика предност под обручима домаћих, Војводина није могла да заустави Гагића и Брајму. Имали су црно – бели у првој деоници и 20 поена предности, али новосадска млађарија није ни помишљала да буде “топовско месо” бившем еврпском прваку. Храбро, након што је прошла почетна трема, дечаци и момци у црвено – белим дресовима заиграли су пресинг, притискали ривала, а у нападу, ношени Алексом Бировљевим, а потом Дејаном Јањићем, затрпавали кош Партизана. Брзо се спустила Воша на једноцеифрен заостатак, а сјајну другу четвртину зачинио је у плследњој секунди првог дела Никоила Силађи тројком са више од 10 метара за 49:41.

На почетку другог полувремена погодио је Бербаков за минус шест Воше (49:43). Ипак, у наставку је Партизан контролисао меч, а црвено – бели нису успели да материјализују мноштво добрих акција. Није служио шут играче Војводине као у другој четвртини, у неколико наврата лопта је напросто испадала из коша, нису убачени ни неки “зицери”. Иако нису блистали, Београђани су успели да казне промашаје црвено – белих, стекну недостижну предност и без проблема приведу утакмиуцу крају.

Д. Кнежић

ПартизанВојводина 90:67  (28:10, 21:31, 18:13, 23:13)

БЕОГРАД: хала “Александар Николић”, гледалаца: 2.000. Судије: Маричић, Стефановић, Стрика.

ПАРТИЗАН НИС: Вилијамс – Гос 16 (9 ас), Си 6, Аранитовић 6, Јовановић 11, Маринковић 6, Пецарски 11 (12 ск), Гавриловић 3, Андрић 9, Брајма 12 (9 ск), Гагић 8, Шалић 2.

ВОЈВОДИНА: Зарић, Стојановић 2 (6 ас), Бербаков 9, Јањић 20, Бјелица 3, Виријевић, Прица, Силађи 13 (9 ск), Чабрило 7, Атанасов, Бировљев 7, Матовић 6.