Тамиш предубок за Вошу

Десеткована, повредама и болестима измучена Војводина, поражена је од Тамиша у дербију зачеља 21. кола Кошаркашке лиге Србије.
kosarka

Новосађани су у можда најбитнијем мечу сезоне имали несрећу да немају шутерско вече, док су гости погодили 12 тројки из 23 покушаја (52 одсто).  Након синоћње утакмице, Панчевци су повећали шансе за опстанак, док је он црвено – белима сада тешко остварив.

У првој деоници играло се снажно у дефанзиви са обе стране, уз доста промашаја. Но, како је кренула друга деоница, тако су се распуцали Панчевци. Након тројке Фенера стигли су гости и до двоцифрене предности (21:31). У том периоду посебно је био ефикасан Алекса Чабрило, бивши играч Војводине. Тамиш је прво полувреме решио у своју корист са 37:28.

Почетком треће четвртине, гости су експресно стигли до великих 13 поена вишка (30:43), али тада се покренула и Војводина. Полако су домаћи топили предност Панчеваца, стигли близу егала, али и промашили два слободна бацања за изједначење. Неколико промашаја и досуђен непостојећи фаул Радуловићу, вратили су предност Тамишу.

Меч је, чини се, преломљен почетком последње деонице, када је неколико поена повезао центар Тамиша Лабудовић. У наставку, гости су погодили већину битних шутева, ишле су их тројке, Војводина је промашивала и бодови су отпловили у Панчево.

ВојводинаТамиш 71:79  (13:16, 15:21, 21:15, 22:27)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца 200, судије: Јевтовић, Стевановић, Марковић.

ВОЈВОДИНА: Радуловић 12, Симовић 19, Пејовић, Асановић, Дамјановић, Агоч 2, Мандић 2, Латифагић 17 (7ск), Шрајер 6 (6ас), Кумовић, Живковић 3, Зарић 10 (7ск).

ТАМИШ: Николић 17 (7ас), Чабрило 17 (9ск), Радовић 1, Васић 9, Павићевић 3, Фенер 14, Вукојичић, Прља 2, Јанковић 10, Лучић, Роудс, Лабудовић 6.