Воша без попуста Банаћанкама: Војводина 021 – Вршац 84:69

У утакмици 21. кола Женске лиге Србије, пуној преокрета, Војводина је после свега потврдила да у овом моменту има бољу екипу од гошћи.
kosarka

Новосађанке су од старта на крилима Јанковићеве кренуле ефикасно, те су после прве четвртине већ имале двоцифрену предност. Када је та разлика достигла 14 поена, многи су помислили да ће домаћи тим забележити рутинску победу. То су вероватно помислиле и црвено – беле, али не и гошће.

Невероватном серијом тројки, Вршац је на одмор отишао са свега поеном заостатка (48:47). Статистика првог полувремена у шуту за три поена била је фрапантна: Војводина  је убацила шест из девет покушаја, а Вршац девет од 15! На томе би дамама и те како позавиделе мушке колеге, али апсурдно, у другом полувремену ни један тим није погодио изван линије 6,75.

У другом делу Вршац је стигао и престигао Вошу. Имале су гошће и седам поена вишка, али када су домаће „затегле“ одбрану, а центарска линија Јанковић – Лумис наставила да доминира, Војводина је не само преокренула резултат, већ стигла до убедљиве победе.

Новосађанке су раније обезбедиле плеј – оф (вероватно са четврте позиције), а Вршац је осигурао опстанак.