Звезда преко Радничког до полуфинала Купа

НИШ: Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа, пошто су вецецрас у нишком Чаиру победили београдски Раднички 107:67 (25:28, 35:14, 24:13, 23:12).
zvezda radnicki

Место у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа кошаркаши Црвене звезде обезбедили су победом над Радничким из Београда. Лако је Клуб са Малог Калемегдана у Нишу савладао знатно слабијег противника, који је у првој четвртини “показао зубе”. Изненађујућ је био резултат на почетку меча пошто је екипа с Црвеног крста имала и 12 поена предности (21:9). Тројкама су са свих страна напали “црвено–беле”, који су сада играли у плавим дресовима. Блистао је Дунђерски, који је забележио потез утакмице када је погодио са пола терена, из тешке позиције пред истек напада. Доста је Звезда промашивала, а Пантер је био задужен за хватање прикључка. То се и десило пред крај прве деонице када је екипа Драгана Шакоте пришла на три разлике. Већ на почетку других 10 минута ствари су дошле на очекиван ниво, Звезда се разиграла и брзо је преокренула. Њена предност је само расла, док су “крсташи” и даље шансу тражили преко шута за три поена. Нису имали играчи Радничког снаге да се до краја на бољи начин супротставе Звезди, која је у последњу четвртину ушла са “плус 29” (84:55) и до краја је рутински одрадила посао.

К. Б.

Црвена звездаБКК Раднички 107:67 (25:28, 35:14, 24:13, 23:12)

НИШ: Дворана Чаир, гледалаца: 4.500, судије: Маркоски (Нови Сад), Прпа и Нинковић (Београд).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Браун 3, Лазић 7, Берон 11(4ас), Јагодић Куриџа 1, Оџо 2, Пантер 23 (4ас), Давидовац 13 (4ас), Добрић 9, Гист 11 (8ск), Џенкинс 4, Симанић 7, Штимац 16 (8ск).

БКК РАДНИЧКИ: Ваљаревић 16, Дунђерски 14 (11ас), Перовић 4, Лучић 8, Петровић 5, Лазовић 2, Чепић 6, Пешић 4, Караџић 3, Николић 2, Павловић 3, Арсеновић.