ДЕСЕТА РЕЦКА НОВОСАЂАНА: Одбојкаши Војводине савладали Нишлије

Одбојкаши Војводине победили су Ниш 3:0 у Новом Саду у 14. колу Суперлиге и тако забележили други тријумф ове седмице јер су у среду пред својим навијачима славили над Партизаном 3:2, такође у домаћем првенству.
odbojka

Новосађани су и други пут у сезони били бољи од Нишлија. У гостима су испустили сет, а сада су посао завршили како су и прижељкивали, брзо и максималним резултатом. Сада је тим Марка Наранчића на скору од 10 победа и четири пораза.

Требало је Воши мало времена да уђе у свој ритам па је у првом сету једно време била четири поена у заостатку, али је стрпљиво чекала шансу.

Ухватила је прикључак, изједначила и преко Станковића преокренула и први пут повела – 15:14. До краја је диктирала темпо, гости су припретили у завршници када су се приближили на поен заостатка (24:23) а Рудић је ставио тачку на ову деоницу – 1:0.

У наставку су се домаћи питали за све, лако су повећали на 2:0 и стигли на корак од још једног важног тријумфа.

Ниш се, међутим, није предавао. Боље је почео трећи сет, повео 8:3, али је уследила серија црвено–белих 7–1 за преокрет (10:9). Повели су гости опет минималном разликом, мада је Воша била одлучна да не испусти сет. Упркос упорности ривала, била је у предности и стигла до коначних 3:0.

У следећем колу Новосађане очекује гостовање Такову у Горњем Милановцу.

Војводина – Ниш 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 150, судије: Леко (Нови Сад), Баланџић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 17, Милановић, Негић (либеро), Рудић 9, Елезовић 1, Убипарип 12, Мишковић, Станковић 14, Кокеза 5, Кисић, Дакић, Копитић.

НИШ: Јеремић (либеро), Ђорђевић (либеро), Ђокић 2, Миловановић, Костадиновић, Озокоје 9, Антић, Вуловић 5, Матић 13, Шаровић 10, Унковић 5, Китановић, Стојковић.