few clouds
26°C
30.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОДБОЈКАШИЦЕ СРБИЈЕ ВЕЧЕРАС С ХРВАТСКОМ: За пласман у четвртфинале Европског првенства (19)

30.08.2026. 10:32 10:37
Извор:
Дневник
спорт
Фото: ЦЕВ

На крилима свих пет победа у групној фази Европског првенства у Чешкој, Турској, Шведској и Азербејџану одбојкашице Србије ће се вечерас у 19 часова састати с Хрватском у осмини финала.

Актуелне вицешампионке важе за фаворита у комшијском дербију, али опреза у елиминационој фази никад доста. Селектор Зоран Терзић је већ истакао да су ривали у групи Б били лакши и да пет тријумфа не сме да завара играчице, које тек сада морају да се докажу, а места опуштању нема. Србија је изгубила само један сет, док је с друге стране Хрватска као четврта у групи Д дошла до друге рунде првенства, уз две победе и три пораза. 

– Надам се да ћемо у истом ритму наставити и у нокаут фази. Морамо да играмо максимално, као и до сада наравно, али има доста више притиска из разлога да не сме да се изгуби утакмица. Идемо још јаче и снажније. Мислим да је од почетка шампионата све ишло узлазном путањом и да нећемо имати никаквих проблема у наставку – рекла је примач сервиса Србије Александра Узелац. 

Селектор Терзић је нагласио да је одбрана најјаче оружје српске селекције, а за њу је у великом мери задужена средњи блокер Хена Куртагић. 

– Имали смо два дана да опустимо главу пред почетак елиминационе фазе. Задовољни смо како смо одрадиле прву део шампионата. Наравно да увек може боље, али не треба бити строг према себи. Увек има места за напредак, а у следећим утакмицама ћемо се, наравно, потрудити више – поручила је Куртагић. 

Уколико победи Хрватску наша репрезентација ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Француска – Грчка. Костур је такав да је у полуфиналу могућ сусрет са браниоцем титуле Турском и била би то реприза финала са претходног ЕП када су наше узеле сребро. Олимпијски и светски првак Италија је у другом делу жреба. 

Парови осмине финала 

Недеља

Француска – Грчка (16) 

Србија – Хрватска (19) 

Понедељак

Холандија – Словенија (15) 

Италија – Бугарска (16) 

Пољска – Португалија (18) 

Чешка – Шведска (19) 

Уторак 

Белгија – Немачка (15) 

Турска – Азербејџан (18) 

 

Извор:
Дневник
Пошаљите коментар
Познато када одбојкашице Србије играју с Хрватском: Без права на грешку у осмини финала
спорт

Познато када одбојкашице Србије играју с Хрватском: Без права на грешку у осмини финала

28.08.2026. 11:47 12:00
ОДБОЈКАШИЦЕ СРБИЈЕ КАО КАЗНЕНА ЕКСПЕДИЦИЈА: Уз максимални учинак и само један изгубљен сет у нокаут фази Европског првенства - У осмини финала са Хрватском

Украјина дотучена

спорт

ОДБОЈКАШИЦЕ СРБИЈЕ КАО КАЗНЕНА ЕКСПЕДИЦИЈА: Уз максимални учинак и само један изгубљен сет у нокаут фази Европског првенства - У осмини финала са Хрватском

27.08.2026. 17:36 18:40