Пораз српских одбојкашица од Бразила

БАРУЕРИ:  Женска одбојкашка репрезентација Србије претрпела је први пораз у Лиги нација, пошто је вечерас у утакмици трећег кола првог викенда изгубила од селекције Бразила 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:21).
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: OSS

Утакмицу у дворани Жозе Кореја посматрало је 5000 гледалаца, а судили су Патриша Ролф из САД и Јури Рамирес Ортис из Доминиканске Републике.
Поражена је Србија од Бразила у мечу у коме је домаћин после 0:1 успео да дође до друге победе. Превише грешака је направила Србија и то је основни узрок пораза, док је добра ствар чињеница да је у Баруерију играло свих 14 играчица.

Први сет је почео изједначеном игром, у којој је Србија имала минималну предност. Водила је Србија средином сета са 11:8, а онда је Бразил серијом 5:0 преокренуо на 13:11. Изједначила је Србија на 14:14, а затим повела са 16:15. Поново је Бразил повео, са 17:16 и предност одржавао до 19:18. Србија је серијом 3:0 повела са 21:19, а Бразил изједначио на 22:22 и 23:23. Са два везана поена, Србија је први сет добила са 25:23 и повела са 1:0.

Бразил је повео са 5:2 на старту другог сета, а Србија смањила на 5:4. Бразилке су наставиле у истом ритму, па је Србија константно јурила предност ривала и успевала да је стигне, да би потом сопственим грешкама опет пружала прилику Бразилу да поведе. Повео је Бразил са 18:15 у завршници, а Србија поравнала, да би потом било 21:18 за Бразил, који је ту предност сачувао до краја за коначних 25:22 за изједначење на 1:1 у сетовима.

Водила је Србија у трећем сету са 5:3 и 6:4, а затим је Бразил серијом 5:0 повео са 9:6, па 12:7. Смањила је Србија на 12:9, али је тада уследио пад у игри, што је домаћин искористио и повео са 16:10, па 21:11, а сет је добио са 25:14 за вођство од 2:1 у сетовима.

У четвртом сету је Бразил водио од старта, али се Србија није предавала. Успела је чак у финишу да смањи на 22:20, али то није било довољно за изједначење. Бразил је четврти сет решио у своју корист са 25:21, а меч је добио са 3:1.

Сениорке Србије ће у петак  рано ујутро по локалном времену, из Сао Паула кренути за Макао, преко Дохе и Хонг Конга. У Дохи ће се репрезентацији прикључити Зоран Терзић, први тренер сениорки Србије и Милена Рашић, капитен и блокер, која ће заменити Стефану Вељковић током II викенда Лиге нација.