ПРВА ПОБЕДА ОДБОЈКАША СРБИЈЕ у квалификацијама за Олимпијске игре, савладан Тунис

Одбојкаши Србије успели су да превазиђу тежак пораз од Турске у првом колу Б групе квалификационог турнира за Олимпијске игре, који се  игра у Токију, и да у другом колу сигурном игром дођу до прве победе. Изабраници Игора Колаковића савладали без већих проблема Туниса са 3:0 после 67 минута игре.
s

Србија је мирно и концетрисано играла, уз нагласак на доброј одбрани и блоку. Све то је довело и то квалитетних напада које Тунис није успео да заустави. Доста је селектор Игор Колаловић промешао карте за овај дуел. Постава у којој су били Тодоровић, Лубурић, Ивовић, Перић, Машуловић, Недељковић и либеро Капур, од старта меча наметнула је јак ритам и уз игру са мало грешака доминирала у блоку и нападу.

Србија је имала у првом сету сигурно вођство од 21:15, али је онда дозволила ривалу да приђе на два разлике (22:20). Међутим, онда су наши играчи успели да вежу два поена оду на 24:20 и на крају овај период игре реше са 25:21. У другом сету повели су Срби са 5:1, а онда имали предност и од убедљивих 19:11, тако да су мирно привели сет крају славивши са 25:16 и повели са 2:0. У трећем сету водила се егал борба до 15:15, а онда је уследила мини серија од 3:0 наших одбојкаша, што је било довољно да се разлика задржи до краја и победи у сету са 25:21 и у мечу са 3:0.

Сада следи дан паузе, а уторак Србија од 6 часова ујутру игра са Египтом. Само две селекције са овог турнира пласираће се на Олимпијске игре.

Србија - Тунис 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

ТОКИО: Хала Јојоги, гледалаца: 800, судије: Качадор (Бразил) и Мокри (Словачка).

СРБИЈА: Ковачевић, Капур (л), Крсмановић, Ивовић 12, Кујунџић 1, Батак, Перић 15, Атанасијевић, Машуловић 8, Лубурић 18, Крстески (л), Подрашчанин, Тодоровић, Недељковић7.

ТУНИС: Кади 3, Бен Слимене 4, Корбосли (л), Бен Отмен 4, Карамосли 4, Бен Ромдане 16, Агреби 4, Нага 2, Мрабет, Мбареки, Бен Тахар, Бен Јусеф 6, Бугуера, Хмиси (л).