Ђуро Борбељ најбржи на мини-маратону Бачка Паланка – Гајдобра

У циљу обележавања сеоске славе у Гајдобри Свети апостоли Петар и Павле, по 22. пут одржан је Петровдански атлетски мини-маратон. Овога пута су се у конкуренцији нашли 57 атлетичара и 5 атлетичарки и свако од њих је истрчао деоницу од 13,5 километара. Старт је био испред српске православне цркве светога Јована Крститеља у Бачкој Паланци, а циљ испред гајдобранског храма.
Petrovdanski mini-maraton Bačka Palanka – Gajdobra  Foto: Dnevnik.rs

Први је кроз циљ протрчао Ђуро Борбељ из Апатина, који је освојио и прво место у конкуренцји сениора. Другу позицију је заузео Миклош Брунер из Куле, док је Игору Марковићу из Лазаревца припало треће место.

Међу сениоркама најуспешнија је била Александра Буркановић из Новог Сада. Иза ње на циљ стигле су Драгана Домазетов и Невена Арсић из Београда. Ваља истаћи да је најстарији учесник ове традиционалне трке био проф др Јово Радош (68) из Гајдобре, који је и једини истрчао свих досадашњих 22 мини-маратона. Најмлађи овогодишњи актер био је Далибор Ђогић (12) из Куле, којем је ово био дебитантски наступ.