Ејоф: Кошаркаши бронзом затворили такмичење

Шести и последњу такмичарски дан XV ЕЈОФ-а који се одржава у главном граду Азербејџана је био успешан за Тим Србије.
Košarkaši Srbije osvojili bronzu na Ejofu/OKS

Мушка кошаркашка репрезентација је у мечу за бронзу, са 18 поена разлике убедљиво савладала екипу Француске (75:57) и донела Тиму Србије још једну медаљу.

Поред кошаркаша, данас су наступили и атлетичар Јован Чанак у троскоку, као и мушка рукометна репрезентација која се против репрезентације Азербејџана борила за 7. место.

Иван Чанак је скоком од 14,04м заузео 10. место у коначном пласману, а рукометаши су резултатом 35:14 савладали противника и у коначном пласману заузели 7. место.

После шест дана такмичења, на којима су наступили млади спортисти из целе Европе, свечаном церемонијом и званично је затворен XV Летњи ЕЈОФ.

Част да носи заставу Србије на церемонији затварања је припала пливачици Нини Станисављевић, освајачици сребрне медаље.

Тим Србије је освојио укупно 4 медаље у четири спорта: Нина Станисављевић – сребро - пливање, 50м краул; мушка кошаркашка репрезентација  - бронза; Томислав Исаиловић – бронза - атлетика, скок у даљ ,Александар Рајичић – бронза – џудо, -73кг.

Наредно, XVI издање Европског олимпијског фестивала младих одржаће се 2021. године у Словачког, у граду Банска Бистрица.