Финале плејофа стонотенисерки: Обилић Алева – Нови Сад 4:1

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Клупска сала СТК Обилић Алева, гледалаца 100. Судије: Михаљ Шоти и Золтан Теке (Сента).
stonoteniserke obilic aleva

Шампионке из вароши с обале Тисе су надиграле у првој финалној утакмици плејофа ривалке из Новог Сада убедљивим резултатом, мада је било неизвесније него што на први поглед казује крајњи исход.

Екипа Обилић Алеве коју предводи тренер Николае Лупулеску, забележила је тако трећу победу ове сезоне над Новосађанкама, јер су оба пута биле успешније и у лигашком делу, тако да љубитељи стоног тениса у Новом Кнежевцу с правом се надају одбрани титуле.

Изабела Лупулеску је била сигурна против Викторије Тружински не препустивши јој ни сет, а испољила је бољу концентрацију и форму од Анете Максути. Искусна Ема Речко је добро морала да се потруди против Максутијеве, којој очито никако „не лежи“ некадашња клупска колегиница из Сенте. Трећи сет је био најнеизвеснији у коме је тријумфовала Речко 17:15.

Најсветлија тачка у редовима Новосађанки била је Сабина Шурјан која је у неизвесном надигравању била успешнија од Драгане Вигњевић. Вигњевићева се искупила победом над Тијаном Јокић. Јокић је добила први сет, па је игру преузела Вигњевић, али је изабраница тренера Новосађанки Слободана Стојанова изједначила на 2:2, да домаћа играчица одлучујући сет добила за победу Обилић Алеве.

Други меч игра се у Новом Саду среду, 20. јуна, у 18 сати у стонотениској сали Спенса, а евентуална мајсторица у петак у Новом Кнежевцу.

РЕЗУЛТАТИ: Лупулеску – Тружински 3:0 (11:7, 11:5, 12:10), Речко – Максути 3:1 (11:9, 10:12, 11:9, 17:15), Вигњевић – Шурјан 1:3 (12:10, 10:12, 8:11, 9:11), Лупулеску – Максути 3:1 (11:6, 12:10, 8:11. 12:10), Вигњевић – Јокић 3:2 (5:11, 11:6, 11:6, 8:11, 11:9).