Одржано покрајинско првенство особа са инвалидитетом Војводине у атлетици
Нови Сад је још једном био центар спортског и рекреативног дешавања, овога пута за особе са инвалидитетом.
Покрајинско првенство особа са инвалидитетом Војводине у атлетици одржано је у Новом Саду, на терену ФК „Кабел“.
На такмичењу је учествовало десет општинских организација са 40 такмичара – чланица Спортског савеза инвалида Војводине, и то Нови Сад, Кула, Зрењанин, Србобран, Суботица, Кикинда, Бела Црква, Инђија, Стара Пазова и Бачка Паланка.
Када је реч о бацању кугле, прво место у различитим категоријама освојили су Мане Лукић, Иван Шибул, Марко Ковач, Душан Ширка и Снежана Бркић.
У такмичењу бацање диска прво место у различитим категоријима освојили су Мане Лукић, Иван Шибул, Далибор Радуловић, Златко Грубачки и Снежана Бркић.
У дисциплини бацање копља такође је било веома успешних такмичара, па су тако прво место у различитим категоријама заузели Мане Лукић, Иван Шибул, Далибор Радуловић, Марко Ковач и Снежана Бркић.
Такмичење су подржали Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, као и Покрајински секретаријат за спорт и омладину, а све то у организацији Спортског савеза инвалида Војводине.
Дубравка Бошковић, Пинк