Рукометашице Вождовца боље од Минакве

Директан судар две екипе из врха табеле Б Суперлиге између Минакве и Вождовца, у којем су славиле гошће, учврстио је Београђанке на лидерској позицији.

Новосађанке ће наставити борбу с екипом Младости из Нове Пазове за друго место које, такође, води у елиту. Гошће су до победе дошле десетак секунди пре краја, поготком Саре Тодоровић.

Све до 24. минута водила се равноправна борба, екипе су се смењивале у вођству, да би серијом 6:0, после несхватљивих грешака и тешког проналажења решења у нападу домаћих рукометашица, Вождовчанке стекле опипљивију предност на полувремену. У наставку, Минаквине играчице су колико-толико консолидовале редове, предвођене голманкама Варгом и Дашићевом, те Бераковом и Дмитровићевом успеле су да дођу до вођства 29:27, које нису задржале.

Ј. Г.

Минаква - Вождовац 30:31 (12:17)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 250, судије: Вучић и Обрадовић (Зрењанин). Седмерци: Минаква 5 (4), Вождовац 8 (6), искључења: Минква 10, Вождовац 8 минута.

МИНАКВА: Дашић (7 одбрана, седмерац), Четић 5 (3), Величковић, Михаиловић, Митић 2 (1), Атанасковић 1, Ђукић, Ћосић 1, Варга (9 одбрана, седмерац), Берак 6, Радојчић, Дмитровић 6, Лазић, Жигић 7, Ћазић 2, Матић.

ВОЖДОВАЦ: Домби (9 одбрана, седмерац), Зељковић, Марковић, Тодоровић 6, Божиновић, Манчић 7, Лукић 1, Петронијевић, Стевановић 1, Ранђеловић 5 (2), Петровић 9 (4), Станисављевић, Марковић 2, Васић, Митровић (5 одбрана), Зафировић.