Рукомет: Србија поражена у пријатељском мечу од Немачке

Репрезентација Србије поражена је од селекције Немачке 26:19 (12:7) у првом пријатељском мечу у оквиру ЕХФ недеље.
rukomet, pixabay

Европски шампиони из 2016. године славили су победу у утакмици коју су српски репрезентативци, у новом саставу предвођени селектором Љубомиром Обрадовићем, започели добро у нападу и одбрани, што се у првих десет минута видело у вођству "орлова" са 4:3.

Пресудиле су одбране искусног чувара мреже Силвија Хајнефетера, који је „закључао“ своју мрежу у првом полувремену, дозволивши српским рукометашима да постигну само три гола у преосталих 20 минута до одласка на одмор. Голман Фуксе Берлина бранио је све потпомогнут и добрим централним блоком своје одбране.

НЕМАЧКА - СРБИЈА 26:19 (12:7)
Лајпциг Арена
Гледалаца - 5723
НЕМАЧКА: Хајнефетер, Волф, Генсхајмер 3(2), Винчек 4, Виде 2, Вајнхолд 2, Вебер (2), Шмит 1, Михалчик 1, Грецки, Хефнер 1, Хорнке 1, Кун 3, Муше 2, Пицковски , Колбахер 3
СРБИЈА: Цупара, Иванишевић, Веркић, Илић 3, Шотић, Ненадић 2, Сретеновић 1, Мађар, Крсманчић 1, Зеленовић 5, Орбовић, Пушица, Војводић, Ђукић 2, Јевтић, Радивојевић 3, Пешић 2, Вујић, Јовановић
СЕМАФОР: 3:4 (10.) 8:5 (18.) 12:5 (27.) 15:10 (40.) 18:14 (47.) 22:16 (53.) 25:16 (56.)