Рукометаши Воше у квалификацијама за ЛЕ савладали Швајцарце

НОВИ САД: Рукометаши Војводине остварили су велику победу, савладавши швајцарски Кадетен резултатом 26:20 (16:9) у првом мечу 1. кола квалификација за Лигу Европе.
r

Наши рукометаши повели су са 3:0, имали и 5:2, али су промашили три зицера: два са шест, један са седмерца.

Швајцарци су пришли на минус један гол, али сјајна одбрана омогућила је Воши контре коју су успешно реализовали Шорић, Кљајић и Николић чиме се стигло и до највећих 15:8 што се одржало до полувремена.

Друго полувреме није добро почело. Само један гол у првих 7 минута. Гости су експресно смањили на -3. Међутим, поново на сцену ступа организована одбрана, али и фантастични Веркић на голу који је бриљирао у одлучујућим моментима. Такође, новајлија у Војводине леви бек Оцвирк постигао је важне голове, на крају најефикаснији са 5. Воша је до краја ношена пуном халом и подршком са трибина дошла до велике победе над Кадетеном са 26:20 (16:9).