Рукометашице Србије изгубиле од Швеђанки, задржале прву позицију

Женска рукометна репрезентација Србије изгубила је од Шведске (31:30) у утакмици четвртог кола треће квалификационе групе за Европско првенство које ће се у децембру одржати у Француској.
rukometasice srbije, rss

У првом полувремену Швећанке су биле боље и отишле на паузе са три гола разлике (16:13).

Међутим у другом полувремену наше су додале гас, чак су и преокренуле и повеле са два гола разлике. Ипак, Швеђанке су се тргнуле те поново преузеле иницијативу у другој половини другог полувремена. Последњих пар минута се играло гол за гол, а Швеђанке су искористиле последњи напад да постигну гол за победу.

Србија и Шведска сада имају исти број бодова на табели, по шест. Али, због боље гол разлике, Српкиње су на првом месту. Остаје да то потврде у утакмицама против Македоније и Фарских острва.

Први меч протуив Шведске у нишкој хали "Чаир" решен је победом Српкиња 30:23 (9:15) после сјајног преокрета пред 2.500 гледалаца.