Сеха лига: Рукометаши Воше изненадили фаворита, заслужено до бодова

НОВИ САД: Рукометаши Војводине победили су Нексе у првом колу овогодишњег издања Сеха лиге. Изабраници Бориса Ројевића је била бољи ривал и заслужено освојила прве бодове.
r

Војводина је добро почела сусрет, Азиз и Милић су сјајно дириговали нападом Новосађана, док је ма голу био расположен Лучин. Војводина је сјајно отварала контре после интервенција голмана, па је после шест минута игре резултат био 6:1. Новосађани су добро расподелили поготке, голови су постизани са свих позиција.

Нови играч Војводине Мохамед Азиз показао је да ће много значити екипи у предстојећој полусезони. Гости из Нашица су у првом полувремену направили неколико грубих стартова, које су македонски арбитри казнили са два минута суспензије, што је помогло Воши да одржава предност.

Гости из Хрватске су преко седмераца смањивали разлику, највише захваљујући орецизним шутевима Јанка Кевића.
У наставку сусрета Војводина је кренула у истом ритму. Покретљива одбрана, на голу стамени Лучин, и расположен напад дали су резултат, чета Бориса Ројевића је након 40 минута игре имала двоцифрену предност 24:14.

Воша је у финишу остала без пивота Живана Пешића који је добио црвени ксртон због неопрезног старта. Црвено - бели су одржавали разлику, иако су играчи Нексеа у другом полувремену играли нешто ангажованије. Код гостију се истакао Годец који је лако постизао голове. После 60 минута велике борбе Војводина је уписала победу и два важна бода за наставак такмичења.

В. Гвозденовић

Војводина - Нексе 31:25 (19:12)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 250. Судије: Тодоровски и Митревски (Северна Македонија). Седмерци: Војводина 6 (5), Нексе 6 (5). Искључења: Војводина 8, Нексе 6 минута. Црвени картон: Живан Пешић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Лучин (8 одбрана), Арсенић (1 одбрана), Васић, С. Милић, М. Милић 2, Вуковљак, Азиз 4, Миленковић 6, Пушица 1, Рађеновић 2, Пешић 1, Томић, Куртеш 1, Роган 4, Грозданић 6 (4), Пукховски 4 (1).

НЕКСЕ: Рацић, Милета, Цар (12 одбрана), Сршен 1, Радовановић (4 одбране), Блажевић, Велкаврх, Северец 3, Годец 5 (1), Мославац 4, Кевић 5 (3), Томић 1, Мелић 1 (1), Лишчић 1, Прибетић 1, Јурић 3.