Резултати последњег, деветог кола и коначно стање на табели за све војвођанске лиге у 2021. години

Херцеговац осигурао прво место
sahovska tabla ilustracija
Фото: Dnevnik.rs

Претходног викенда завршена су надметања у свим војвођанским лигама, изузев Јужнобачке лиге, у којој се последње девето коло игра у недељу. Треба истаћи да су сва такмичења протекла у складу са епидемиолошким препорукама надлежних и окончана без проблема. Наредног викенда играју се и мечеви плеј-офа у појединим лигама, како би се сазнала имена коначних победника – екипа које су се пласирале у Другу лигу Србије – група Војводина за 2022. годину.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 9. кола: Србобран – Детелинара (Нови Сад) 4,5:1,5, Херцеговац (Гајдобра) – Анпасан (Нови Сад) 3,5:2,5, ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Војводина (Товаришево) 2:4, Младост (Бачки Петровац) – ШК „64“ (Нови Сад) 5:1, Прави потез (Нови Сад) – Ченејац (Ченеј) 1,5:4,5.

Коначно стање: 1. Херцеговац 22 (38,5), 2. Србобран 22 (33,5), 3. Младост 20 (32,5), 4. Војводина 18 (33,5), 5. Детелинара 13 (26,5), 6. Анпасан 11 (31), 7. Ченејац 10 (25,5), 8. ДШК „Капабланка 1992“ 9 (18,5), 9. Прави потез 6 (19), 10. ШК „64“ 0 (10,5).

Бачка лига Суботица

Резултати 9. кола: Горњи Брег – Пензионер (Суботица) 4,5:1,5, Хајдук (Кула) – „Жаки Јожеф“ (Стара Моравица) 3:3, „Лајош Сеги“ (Бајша) – Вук-мат (Бачка Топола) 5,5:0,5, Вулкан Протектор (Апатин) – БТШК (Бачка Топола) 2,5:3,5, Панонија ПТК (Панонија) – Омладинац (Куцура) 3:3.

Коначно стање: 1. „Лајош Сеги“ 24 (37), 2. Горњи Брег 21 (34,5), 3. Панонија ПТК 17 (28,5), 4. Вук-мат 14 (26,5), 5. Вулкан Протектор 13 (26), 6. Хајдук 12 (28), 7. Омладинац 7 (23,5), 8. „Жаки Јожеф“ 7 (22,5), 9. Пензионер 6 (23,5), 10. БТШК 6 (20).

Банатска лига север

Резултати 9. кола: Нафтагас 2 (Елемир) – Билећанин (Сечањ) 3:3, Нови Кнежевац – Напредак (Честерег) 3,5:2,5, Раднички (Кикинда) – Пролетер (Зрењанин) 3:3, Јединство (Нови Бечеј) – Русанда (Меленци) 3:3, Пролетер (Чока) – Младост (Банатски Деспотовац) 3,5:2,5.

Коначно стање: 1. Раднички 13 (28,5) (бољи додатни критеријуми), 2. Билећанин 13 (28,5), 3. Пролетер (Зр) 13 (28), 4. Напредак 11 (29), 5. Нафтагас 2 11 (28,5), 6. Нови Кнежевац 11 (24,5), 7. Русанда 10 (27), 8. Пролетер (Чо) 9 (26,5), 9. Јединство 8 (24,5), 10. Младост 7 (25).

Банатска лига југ

Резултати 9. кола: Борац (Старчево) – ПАШК (Панчево) 3:3, „Бора Костић” (Вршац) – Алибунар 4:2, Ковачица – Бела Црква 3,5:2,5, Банатски Карловац – Раднички (Ковин) 3:3, „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) – Униреа (Ритишево) 2,5:3,5.

Коначно стање: 1. „Бора Костић” 20 (35), 2. ПАШК 18 (29), 3. „Светозар Глигорић“ 2 13 (28) (најбољи додатни критеријуми), 4. Борац 13 (28), 5. Банатски Карловац 13 (28), 6. Алибунар 10 (26), 7. Ковачица 10 (25,5), 8. Униреа 9 (23), 9. Раднички 8 (27), 10. Бела Црква 6 (20,5).

Сремска лига

Резултати 9. кола: Стара Пазова – Срем (Сремска Митровица) 3:3, Словен 2 (Рума) – Шимановци 4:2, Сремац (Војка) – Деч 1:5, Бановци Дунав (Стари Бановци) – Хајдук (Бешка) 3:3, Слога (Инђија) – Платичево 5,5:0,5.

Коначно стање: 1. Деч 27 (46), 2. Стара Пазова 22 (38,5), 3. Сремац 13 (27), 4. Хајдук 13 (26), 5. Шимановци 12 (21,5), 6. Бановци Дунав 10 (25), 7. Словен 2 9 (22,5), 8. Слога 7 (23,5), 9. Срем 7 (21,5), 10. Платичево 4 (17).

Зонска лига Срема

Резултати 9. кола: Цемент (Беочин) – Бриле (Рума) 3,5:2,5, Раднички (Шид) – Слога 2 (Инђија) 3:3, Сирмиум (Сремска Митровица) – Словен 3 (Рума) 3:3, Доњи Срем (Пећинци) – Омладинац (Нови Бановци) 2:4, Сремац 2 (Војка) – Борац (Велики Радинци) 2:4, Подунавац (Белегиш) – Рудар (Врдник) 4:2.

Коначно стање: 1. Цемент 25 (36,5), 2. Слога 2 22 (35,5), 3. Омладинац 17 (33,5), 4. Словен 3 17 (30), 5. Борац 15 (29,5), 6. Подунавац 15 (26,5), 7. Сирмиум 14 (27,5), 8. Раднички 12 (25,5), 9. Сремац 2 9 (23), 10. Бриле 7 (21), 11. Рудар 5 (21,5), 12. Доњи Срем 1 (14).

Севернобачка лига

Резултати 9. кола: Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Бачки Брег 3,5:2,5, Полет 2 (Растина) – Алекса Шантић 1:5, Бездан – Раднички (Торњош) 3,5:2,5, Раванградске ајкуле (Сомбор) – Врбас 3:3, Младост (Оџаци) – Потисје (Кањижа) 4:2.

Коначно стање: 1. Врбас 23 (39,5), 2. Раванградске ајкуле 21 (35), 3. Пригревачки шаховски клуб 17 (29), 4. Бездан 16 (28), 5. Младост 14 (30), 6. Раднички 12 (25), 7. Бачки Брег 9 (21,5), 8. Алекса Шантић 7 (21,5), 9. Полет 2 6 (22), 10. Потисје 1 (18,5).

Јужнобачка лига

Резултати 8. кола: Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) – Змајево 3,5:2,5, Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) – Селенча 2,5:3,5, Еђшег (Нови Сад) – Омладинац (Жабаљ) 2,5:3,5, Буковац – Сутјеска 1 (Бачко Добро Поље) 3:3, Југовић 2 (Каћ) – Темерин 2:4.

Стање после 8. кола: 1. Сутјеска 1 20 (33), 2. Темерин 15 (25,5), 3. Еђшег 14 (28,5), 4. Буковац 13 (27), 5. Селенча 13 (23,5), 6. Краљица ПТТ 2 10 (23,5), 7. Омладинац 9 (22), 8. Гимназијалац 1 7 (21), 9. Југовић 2 6 (19,5), 10. Змајево 1 (16,5).

Севернобанатска лига

Резултати 9. кола: Лехел (Мужља) – Борац (Александрово) 3:3, Задругар (Лазарево) – Сарча (Сутјеска) 5:1, Будућност (Српска Црња) – Младост (Лукићево) 4:2, Јединство (Ечка) – Златица 2,5:3,5, 2. октобар (Кумане) – Арадац 3:3.

Коначно стање: 1. Златица 27 (41), 2. Арадац 22 (32), 3. Задругар 19 (37), 4. Будућност 18 (31), 5. 2. октобар 12 (25), 6. Младост 8 (23), 7. Лехел 6 (21,5), 8–9. Борац и Јединство 4 (20,5), 10. Сарча 4 (18,5).

Јужнобанатска лига

Резултати 9. кола: Чокот (Гудурица) – Јабука 3:3, „Аљехин“ (Панчево) – Слога (Пландиште) 3:3, Раднички 2 (Ковин) – Агростепа (Иланџа) 1,5:4,5, Спартак (Дебељача) – „Бора Ивков“ (Банатско Ново Село) 2,5:3,5, Падина – „Бата Ћосић“ 2 (Опово) 0,5:5,5, Избиште – Воја поштар (Гај) 4,5:1,5, Борац 2 (Старчево) – Баваниште 4:2.

Коначно стање: 1. Јабука 23 (35,5), 2. Слога 19 (35,5), 3. Агростепа 18 (30,5), 4. „Бора Ивков“ 16 (29), 5. „Бата Ћосић“ 2 15 (29,5), 6. „Аљехин“ 14 (29), 7. Избиште 13 (28,5), 8. Раднички 2 13 (25), 9. Борац 2 12 (24,5), 10. Спартак 11 (22,5), 11. Падина 9 (22), 12. Воја поштар 7 (23,5), 13. Баваниште 6 (17,5), 14. Чокот 5 (22,5).

МОЛ Суботица

Резултати 9. кола: Еђшег (Мали Иђош) – Бачка 2 (Пачир) 4,5:1,5, Потисје 2 (Кањижа) – Сента 2 2,5:3,5, Сивац – Гунарош 1:5, ХАШК Зрињски (Суботица) – Горњи Брег 4,5:1,5, Црвенка – Жедник (Стари Жедник) 3:3.

Коначно стање: 1. Црвенка 23 (37), 2. Жедник 20 (34), 3. ХАШК Зрињски 16 (29,5), 4. Сента 2 16 (28,5), 5. Гунарош 14 (30), 6. Еђшег 14 (29,5), 7. Бачка 2 9 (27,5), 8. Горњи Брег 7 (22,5), 9. Потисје 2 7 (18,5), 10. Сивац 0 (13).

Новосадска лига

Резултати 9. кола: Јединство (Руменка) – Бубамара (Нови Сад) 2:4, Хајдук (Чуруг) – Шајкаш (Шајкаш) 5:1, Ченејац 2 (Ченеј) – Шајкаш (Ковиљ) 1,5:4,5, Хајдук (Гардиновци) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 2,5:3,5, Борац (Нови Сад) – ДШК „Капабланка 1992“ 2 (Нови Сад) 4,5:1,5, „Михаил Таљ“ (Ветерник) – Тител 3,5:2,5, Пион (Бечеј) је био слободан.

Коначно стање: 1. Бубамара 23 (38,5), 2. Хајдук (Чу) 20 (34), 3. Шајкаш (Ко) 20 (31,5), 4. Пензионер Недељко Рудић 18 (27,5), 5. Борац 16 (30,5), 6. Пион 16 (27,5), 7. Тител 12 (28), 8. Шајкаш (Ша) 12 (24), 9. „Михаил Таљ“ 11 (24), 10. Ченејац 2 9 (22), 11. Јединство 9 (21), 12. Хајдук (Га) 7 (22,5), 13. ДШК „Капабланка 1992“ 2 7 (20).

И. Узелац

EUR/RSD 117.3460
Најновије вести