СУПЕРЛИГА: Војводина савладала Мачву у Бачкој Паланци (3:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Фудбалери Војводине у првој првенственој утакмици у овој сезони савладали су Мачву из Шапца резултатом 3:1 (0:0). У овом моменту, због броја постигнутих голова, Војводина је заузела прву позицију на табели.
1

Меч је одигран у Бачкој Паланци, а Војводину је водио нови-стари тренер Ненад Лалатовић.

У првих десет минута није било ни једне акције нити прилике која би довела до гола било једну било другу екипу. Мада, треба напоменути, Војводина има благу иницијативу.

Прву прилику за гол имала је Мачва у 17 минуту игре. Иако је лопта ишла у оквир гола, Роцков је одбранио своју мрежу. Шутирао је Јовановић, директно у Роцкова који није имао проблема да ухвати лопту.

Брзо је узвратила Војводина. У контри су били Стојковић и Езе који је покушао да проигра Ђуричина али је одбрана Мачве добро интервенисала.

Два минута касније Војводина је имала још једну прилику, али је лопта отишла ван оквира гола.

Игра се 30. минут првог полувремена. У последњих десетак минута, мирнији период игре, без значајнијих прилика.

Ближи се крај полувремена, игра се 41. минут. У међувремену, Војводина је имала две полушансе, али ништа озбиљно како би угрозила гол Мачве.

Прво полувреме завршено је резултатом 0:0 у не баш занимљивој фудбалској представи. Иако је Војводина више претила, најозбиљнију шансу имала је Мачва у 17. минуту.

На почетку другог полувремена Војводина је имала најозбиљнију прилику да постигне гол у досадашњем току утакмице. Прилику је имао Бојић.

Војводина је жестоко напала на почетку другог периода. Неколико лепих акција и прилика  довело је до два гола. Оба је постигао Матић.

Први у 50. минуту. Након убачаја, Матић је лопту захватио главом и сместио у гол. Само минут касније, после продора Езеа, Матић је уклизао и гурнуо лопту иза леђа голмана Пулетића.

Минут је 62. Војводина игра много ангажованије од противника. Све је на њеној страни и посед и прилике и голови.

Фудбалери Мачве су схватили да је враг однео шалу, те су почели озбиљније да нападају. Војводина се тренутно брани и то успешно.

До краја је 15 минута. Војводина сигурно контролише ситуацију на терену.

Ипак у 79. минуту исплатила се упорност играча Мачве која је смањила на 2:1. Са 18 метара је шутирао Стевановић. Роцков је био на лопти која му је ипак прешла преко руке. Стевановић је ушао у игру седам минута раније уместо Марковића.

У последњим тренуцима меча, Војводина долази до 3:1. Гол је постигао Гемовић који је у међувремену ушао уместо двоструког стрелца Матића.

Убрзо потом, судија Пипер, свирао је крај утакмице.