Млади ватерполисти Србије шампиони Европе

ЛА ВАЛЕТА: Млади српски ватерполисти, селекција до 17 година, освојили су титулу шампиона Европе, након што су вечерас у финалу турнира на Малти савладали Грчку 10:6.
Ватерполо савез Србије

Доминација српског ватерпола је настављена, након што су сениори освојили злато на Олимпијским играма, а млади тим, до 20 година, титулу светског првака.

Најефикаснији у финалу био је Богдан Брешћански са три гола, док је за МВП-ија турнира проглашен Виктор Урошевић.

У првој четвртини докторска одбрана Србије која је спречила Грке да направе било коју изгледну акцију. Напад је резултирао са два гола, први Ковачевића после одличног шута и други Којића са играчем више средином тог дела игре. Само по једно искључење, Грци су играча више добили секунд пред први одмор.

У другом делу друге четвртине Грци су дошли до даха. Из два узастопна напада су изједначили а затим 1,42 до одмора дошли до првог вођства. Српски напад није функционисао све до добијеног играча више којег је Станић претворио у гол за изједначње а 19 секунди пре великог одмора је Димитријевић вратио предност.

Још једном су Грци изједначили почетком трећег дела а онда је кренула српска серија. За 2,5 минута три лопте у мређи ривала, Мушикић и два пута Брешћански. Са плус три је Королијин састав ушао у последњих осам минута. Гол капитена Божовића за 8:4 почетком завршног дела је ставио тачку на питање победника. Расположени Брешћански и Мушикић после одбрањеног петерца нашег голмана су повећали предност на 10:5. Славље је могло да почне.

За МВП турнира је изабран Виктор Урошевић.

СрбијаГрчка 10:6  (2:0, 2:3, 3:1, 3:2 )

ЛА ВАЛЕТА: Судије: Савиновић (Хрватска), Бјанко (Италија). Играч више: Србија 8 (5), Грчка 9 (2). Два играча више: Грчка 1 (1). Петерци: Грчка 1 (0)

СРБИЈА: Пајковић, Јауковић, Димитријевић 1, Мушикић 2, Којић 1, Гајић, Божовић, Урошевић, Ковачевић 1, Брешћански 3, Станић 1, Павловић, Виријевић. Тренер: Королија.

ГРЧКА: Дамигос, Туркоменис, Канданолеон 1, Николаидис, Алмирас, Кастринакис 1, Бицакос 2, Ампазис 1, Мурилос, Спахитис, Егнатиадис 1, Алефтирас.