Ватерполисти Србије лако са Јужном Африком на Универзијади

Ватерполо репрезентација Србије победом је стартовала на Универзијади у Тајпеју. Изабраници Дејана Савића лако су савладали Јужну Африку са 13:1.
univerzijada

После прве две четвртине Србија је водила са 5:0, да би се после великог одмора разиграо напад. Јужноафриканци су први и једини погодак постигли управо у трећој деоници, а онда је уследила серија од 5:0 за високих 10:1 за наш тим. У последњој четвртини, поред серије досуђених контрафаулова наших играча, уследила су још три поготка за коначних 13:1.

Следећу утакмицу Србија игра у недељу са Мађарском која је победила Канаду 17:3.

Србија - Јужна Африка 13:1 (3:0, 2:0, 5:1, 3:0)

Судије: Хан (Кореја), Матаче (Румунија). Играч више: Србија 4 (2), Јужна Африка 4 (1). Петерци: Србија 1 (1)

Србија: Ристичевић, С.Рашовић, В.Рашовић 2, Ранђеловић 1, Суботић, Вицо 1, Драшовић 3, Лазић 1, Јакшић, Радојевић 1, Васић 3, Стојановић 1, Добожанов.

Јужна Африка: Мади, Олвер, Даунс, Евезард 1, Раби, Хараламбус, Румбелов, Суден, Симсон, Ром, Нил, Роман, Меј.