ПАКЛЕНЕ ВРУЋИНЕ ДОСТИГЛЕ ВРХУНАЦ! Ово је најврелији град данас, а ево када следи предах од жеге
Топлотни талас не попушта, а температуре широм Србије достижу опасно високе вредности. У појединим деловима земље жива у термометру приближила се 40. подеоку, док су на снази највиша метеоролошка упозорења.
У Србији је у 13 часова најтоплије у Сомбору где је измерено 39 степени, док је најсвежије на Копаонику где је измерено 23 степена Целзијуса, показују подаци објављени на сајту Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ).
У Београду и Кикинди измерено је 38 степени Целзијуса.
На Палићу, у Новом Саду, Зрењанину, Сремској Митровици, Смедеревској Паланци и Великом Градишту измерено је 37 степени.
Црвени метео-аларм на снази је на подручју Београда, у Срему, Бачкој, Банату, Поморављу, Шумадији, Западној, Југозападној, Источној и Југоисточној Србији, а у АП Косово и Метохија на снази је наранџасти метео-аларм.
Према прогнози РХМЗ-а, после подне на истоку, југу и југозападу Србије, као и у Поморављу и Банату, уз локални развој облачности, могућа је ретка појава краткотрајне кише или пљуска с грмљавином.
У петак и за викенд интензитет врућина ће ослабити, па се у већини места очекује највиша дневна температура од 32 до 36 степени, а затим се почетком следеће седмице поново очекује постепени пораст температура.