few clouds
32°C
25.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Пензионери, ово је важно! ОГЛАСИО СЕ ФОНД ПИО: Ево до када може да се искористи помоћ за БЕСПЛАТНУ бањску рехабилитацију

07.05.2026. 17:16 17:19
Пише:
Извор:
Ало
Penzioneri/Pexels
Фото: Pexels

Републички фонда за пензијско и инвалидско осигурање (Фонд ПИО) огласио се на свом званичним налогу на друштвеним мрежама и објавио битне информације поводом актуелне значајне помоћи за пензионере.

Како се истиче у објави коју је поделио Фонд ПИО, у 2026. години бесплатну бањску рехабилитацију у Србији користиће 22.079 пензионера. ПИО фонд је проширио ову веома значајну помоћ за пензионере на још неке бање и лечилишта, а из ПИО фонда за РТС1 говорили су колико је бања сада на располагању пензионерима и да ли могу да изаберу термин боравка.

Подсетимо, пре месец и по дана објављене су коначне ранг-листе корисника пензија који су остварили право на бесплатан опоравак у некој од 27 бања Србије. Колико је пристигло пријава, да ли су пензионери почели да користе рехабилитацију и које су бање бирали? Одговоре на ова питања за РТС дао је доктор Александар Милошевић, заменик директора Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање.

Да ли су пензионери почели да користе рехабилитацију преко Фонда ПИО?
 

Свакако да су пензионери већ у бањама. Наиме, од 19. марта, када је објављена коначна ранг-листа, пензионери су добили обавештења од ПИО фонда да су добили бање. Ми смо спискове пензионера проследили бањама и бање су почеле да их позивају и да договарају када ће пензионери да их посете. Наиме, 68.000 пензионера поднело је захтев за бесплатну рехабилитацију, а од тога је одобрено за 22.079 пензионера који ће отићи у бање.
 

Све бање, укупно 27 бања, пружају апсолутно исте услове пензионерима, али су пензионери традиционално највише заинтересовани за неке бање, као што су Врњачка Бања, Ковиљача и Рибарска Бања. Ипак, за све бање постоји интересовање и сви ће бити задовољни третманом који ће добити - саопштио је заменик директора Фонда ПИО.

Бање позивају пензионере и у договору са њима организује се одлазак на бесплатан опоравак и рехабилитацију - истакао је Милошевић.

Долазак у бању
 

Он је додао да приликом доласка у бању, прво се врши лекарски преглед, узимају се лабораторијске анализе и на основу здравственог стања лекар прописује минимум три процедуре физикалне рехабилитације које ће пензионер током боравка у бањи моћи да користи.
 

Такође, пензионерима је на располагању лекар 24 часа дневно, али оно што је најважније јесте да је апсолутно све бесплатно када је реч о њиховом боравку.

На крају из Фонда ПИО истичу да у договору са бањама, до краја календарске године могу да остваре ово право, пише Ало.
 

Извор:
Ало
Пише:
Пошаљите коментар
БЕСПЛАТНО ПУТОВАЊЕ ЗА ОВУ ГРУПУ ПЕНЗИОНЕРА Пријаве су отворене до 8. маја

БЕСПЛАТНО ПУТОВАЊЕ ЗА ОВУ ГРУПУ ПЕНЗИОНЕРА Пријаве су отворене до 8. маја

02.05.2026. 20:20 20:24