У ФЕБРУАРУ ПРЕД СУДИЈОМ ЗБОГ ЗЛОЧИНА У ЦЕНТРУ НОВОГ САДА Након укидања првостепене пресуде Султану Гушанију за убиство у саизвршилаштву
Држављанин Босне и Херцеговине Султан Гушани (30) који се терети да је 22. новембра 2023. године са још једним мушкарцем усмртио Новосађанину Милана Туцакова (54), наћи ће се поново на оптуженичкој клупи 19. фебруара, сазнаје „Дневник”.
Он ће тада у новосадски Виши суд бити доведен из притвора који му је последњи пут продужен до 7. марта.
Првостепеном пресудом Гушани је осуђен на десет година затвора због убиства у саизвршилаштву, али је Апелациони суд у Новом Саду донео одлуку да се укине та пресуда Вишег суда и овај предмет враћтио на поновно суђење.
Подсетимо, злочин се догодио у центру Новог Сада, у пасажу Змај Јовине 8, у стану у којем је живео сада покојни Туцаков, а чије је беживотно тело пронашла полиција 23. новембра 2023. године око 18 часова.
Наиме, припадници МУП-а су дошли на лице места по позиву рођака убијеног, који се забринуо што му се овај не јавља. Након што су ушли у стан, затекли су несрећног човека како лежи на поду са бројним повредама нанетим оштрим предметом. Убрзо потом, оперативним радом полиције, лисице су стављене на руке држављанину Босне и Херцеговине, чији су трагови пронађени у стану. Он је ухапшен у једном београдском парку и од тада се налази иза решетака.
Негирао кривично дело
Окривљени Султан Гушани је на почетку поступка, негирао кривично дело које му се ставља на терет.
- Ја не могу да вратим живот, жао ми је. Нисам убио тог човека, ја сам се бранио - рекао је тада Гушани.
Подсетимо, Султан Гушани је у марту прошле године оглашен кривим што је 22. новембра 2023. године у поподневним сатима у стану сада покојног Туцакова, у стању када му је могућност да схвати значај дела и управља својим поступцима била смањена, заједно са НН лицем, физички напао Туцаков Милана. Заједно су му ударцима нанели лаке телесне повреде, а ножевима шест убодних рана које збирно представљају тешке телесне повреде услед којих је и преминуо.
- Овај предмет је специфичан. Један починилац је на оптуженичкој клупи, а други је непознати мушкарац. Један окривљени не спори да је употребио нож, а иако на ножу није нађен његов ДНК траг, не значи да га није употребио – казао је приликом изрицања првостепене пресуде судија Владимир Пецовски и додао да су, осим признања окривљеног, ту и други докази, ДНК материјал, вештачење, изјаве сведока о томе какав је покојни Туцаков био.
Судија Пецовски је тада нагласио да је јасно да је у стану било борбе што потврђују испретуране ствари у стану и повреде на окривљеном Гушанију, које су, међутим, могле настати и на неком другом месту.