„НАКОН МАДУРА, МОГУ ДА ЗАМИСЛИМ И ХАПШЕЊЕ МЕРЦА“ Дмитриј Медведев уобичајено без длаке на језику
МОСКВА: Заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев изјавио је да након америчког хапшења председника Венецуеле Николаса Мадура, лако може да замисли сличну операцију хапшења лидера других земаља, укључујући немачког канцелара Фридриха Мерца.
"Отмица тог неонацисте Мерца могла би бити одличан обрт у овој карневалској серији. Мало шта би могло бити изненађујуће. И у овом сценарију постоји зрно реалности. Он је свакако нешто због чега треба бити прогоњен, чак и у Немачкој. Тако да не би било срамота. Поготово што грађани за њим не би жалили", рекао је он Медведев у интервјуу за агенцију ТАСС.
Медведев је оценио да слично може да буде учињено и Украјини.
"Јенкији, пошто су већ створили сличан преседан са Мадуром, могли би то да понове са бандеровцима. За то свакако постоји много више основа", рекао је Медведев.