very heavy rain
16°C
17.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1772
usd
100.8323
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Хрватски Телеком кажњен са 3,78 милиона евра

15.10.2019. 21:23 21:24
Пише:
Фото: pixabay.com

ЗАГРЕБ: Хрватском телекому (ХТ) је правоснажном пресудом изречена казна од 28,1 милиона куна (3,78 милиона евра) јер није домаћем регулатору ХАКОМ-у доставио малопродајне цене по којима је у периоду између 2015. и 2016. године продавао своје услуге, извештавају хрватски медији.

То је највећа казна до сада изречена неком телекомуникационом оператеру у Хрватској, преноси Пословни дневник.



У закључку пресуде Високог прекршајног суда у Загребу наводи се да је ХТ продавао своје услуге по нижим ценама и тако привлачио нове кориснике. Те цене су се углавном тицале пакета с уговорном обавезом на 24 месеца.



Будући да је реч о телеоператору значајне снаге на хрватском тржишту, ХТ је својим поступцима угрозио фер тржишно надметање. Суд је одлуку донео на основу документа десетак приватних корисника којима су продате разне услуге и пакети услуга, а да те цене нису достављене регулатору.



Из ХТ-а су одговорили да су пресуду тек примили и да анализирају даље правне кораке.



"У сваком случају, сматрамо да висина казне, с обзиром на прекршај који нам се ставља на терет, није примерена. Наиме, прекршај који се ставља на терет односи се на пропуст у достави ценовника ХАКОМ-у за једну од тарифа у 2015. години", наводе из ХТ-а и додају да компанија континуирано мења тарифе и да о томе уредно обавештава ХАКОМ.

Пише:
Пошаљите коментар