Пораз Војводине у Кошаркашкој лиги Србије

У премијерном мечу пред својим највијачима у овосезонској КЛС, кошаркаши Војводине поражени су од Младости из Земуна, чији су играчи били изузетно прецизни у одсудним трнуцима, сурово кажњавајући грешке у одбрани младих Новосађана.
kos vosa 1

Велики пех за домаће била је повреда Бранковића који је већ у првој четвртини завршио утакмицу.

Боље је почела Војводина. Уз јак пресинг и чврсту одбрану, црвено – бели су половином прве четвртине имали 13 поена предности (17:4). Младост се консолидовала, почела да погађа, али је Стојачић са две тројке обезбедио шест поена вишка пред одлазак на први одмор. У другој четвртини, након почетних проблема Војводине у нападу, виђена је права ревија тројки оба тима: две узастопно је погодио Земунац Бабовић и смањио на 30:29, одговорио је Бировљев, на другој страни прецизан је био Новаковић, а серију је окончао са два узастопна прецизна хица изван линије 6,75 млади плеј Воше Алекса Стојановић. Поново су црвено – бели стекли двоцифрену предност (46:34), али је уследио пад концентрације младих Новосађана и серија гостију од 10:0. Ипак, на полувреме се, након нове серије тројки Војводине, отишло резултатом 56:47.

У другом делу виђен је потпун преокрет. Као у трансу је Младост одиграла трећу деоницу, погађајући из свих позиција. Серијом 12:3 Земунци су први пут изједначили (59:59). Атанасов је са пет узастопних поена вратио вођство црвено – белима, али на крилима одличног Вука Малиyана уследио је нови “рафал” гостију и њихова предност од 77:73 на крају треће четвртине.

У последњој деоници, Војводини се неколико пута указала шанса за преокрет, али су Новосађани били или брзоплети или непрецизни, за разлику од гостију из Земуна који су имали сјајно шутерско вече које им је омогућило важну победу.

У 3. колу, Војводина гостује у главном граду екипи ОКК Београд.