Звезда опет прејака за Новосађанке

У последњој утакмици претпоследњег кола Женске кошаркашке лиге Србије, Звезда је у Железнику без већих проблема савладала 021.
kosarka vesti/dnevnik

Јучерашњи меч је по ко зна који пут показао да су званичне шампионке у домаћем такмичењу класа за себе, те да су далеко квалитетније од свих ривалки. Новосађанке су се солидно држале само у првом полувремену, али када Звезда покрене машинерију у којој се снага , брзина и физичка доминација претварају у јак пресинг, брз пренос лопте и отворене шутеве, ривал не може да се нада бодовима.

Домаће кошаркашице су кренуле озбиљно и повеле са 12:4, али 021 има Јовану Адамовић, која може да се ноци са црвено – белим девојкама. Захваљујући тој чињеници, Новосађанке су успеле да стигну на пола коша заостатка (21:20), али не више од тога. Звезда је константно била у вођству, а на полувремену резултат је био 47:40.

Меч је дефинитивно одлучен у трећој деоници, после серије Звезде од 12:0, за плус 19 (59:40). Невероватно покретљив пресинг у одбрани и лак пробој у нападу, стигао је на наплату и резултат тога је убедљива победа Београђанки, уз добру ролу крила 021 Тамаре Јокић у последњој четвртини.

У последњем колу, директан дуел новосадских екипа 021 – Новосадска ЖКА одлучиће о трећем месту пред плеј – оф и о томе ко ће на старту доигравања избећи Црвену звезду и играти са Радивојем Кораћем.

Црвена звезда – 021 94:65  (26:22, 21:18, 23:7, 24:18)

ЖЕЛЕЗНИК: хала у Железнику, гледалаца: 100. Судије: Смиљанић, Орешковић, Ковачевић.

Ц. ЗВЕЗДА: Наумчев 11, Чубра , Тешић 11, Богићевић 9, Зукановић 2, И. Катанић 21(8ас), Десић 3, Ристић 1, Бојовић 8, Деурић 4, Ђорђевић 13 (10ск), Мишељић 11.

021: Опачић 4, Јованчевић 3, Момић 7, Поповић, Радовић 4, Поплудијевић, Гверо 6, Јокић 16 (8ск, 5ас), Адамовић 17, Илић 8, Тодоровић, Јовановић.