Српска лига Војводина: Срушена тврђава крај Тисе

“Тврђава крај Тисе“ одолевала је 185 дана у овој години, али после серије од десет првенствених утакмица пала је.
В. Јанков/ Вукашин Јовковић постигао је оба гола за Вршчане

То се и наслућивало када се видело да ће се Бечејци супроставити Вршчанима без двојице нападача, Савановића (повређен) и Дражића (дан пре утакмице имао саобраћајну несрећу).

Гости су са два преоштра старта, прво над Мастилом, а онда и Стојановићем, наговестили да су дошли да „гину“, али нису санкционисани због прекршаја.

У 24. минуту Радисављевић је дубинску лопту код друге стативе вратио пред гол, а Вукашин Јовковић је прихватио неометан и главим савладао  Милованова. Играо се 37. минут, када је Милин са десног бока упутио центаршут, а Ненад Виновић био најприсебнији и са десетак метара сместио лопту у мрежу за 1:1.

Наставак је донео нешто динамичнију игру. Прво је у 53. минуту Тутњевић изнео лопту из своје половине и дијагонално убацио, Прерадов је шутирао са ивице казненог простора, а голман Маровић успешно интервенисао. Само два минута касније, Илић је прошао по десној страни и опалио по лопти, која је погодила супротну стативу. У 70. минуту у казненом простор Бечејаца оборен је Радисављевић и судија Филип Тодић из Врдника је без двоумљења показао на белу тачку. Извођач најстроже казне Качаревић шутирао је у леви угао, а Милованов је ефектно одбранио.

Десетак минута касније Милин је шутирао ка голу, Благојевића је у казненом простору лопта погодила у руку, али овога пута се судија није огласио. И није то једина судијска грешка. У 84. минуту лопта није напустила игралиште, али је досуђен ударац из угла, после којег је Качаревић вратио лопту пред гол, где се нашао Јовковић и на идентичан начин као и код првог гола главом затресао мрежу за коначних 1:2.

БечејВршац  1:2 (1:1)

БЕЧЕЈ:  Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 150. Судија: Тодић (Врдник). Стрелци Виновић у 37 за Бечеј, а Јовковић у 23. и 84. минуту за Вршац. Жути картони: Стојановић и Мастило (Бечеј), а Јовковић (Вршац).

ВРШАЦ: Милованов 7,5, Милин 6,5, Воргучин 6, Јеленковић 6, Бркић 6, Тутњевић 6,5, Мастило 6,5, Виновић 7, Крајиновић 6 (од 74. Терзин -), Стојановић 6 (од 46. Прерадов 6,5), Томчић 6.

ВРШАЦ: Марковић 6, Качаревић 6, Бељин 6, Николић 6, Илић 6,5, Грек 6,5 (од83. Вранић -), Благојевић 6,5 Вујић 6,5, Радисављевић 6,5, Јовковић 8 (од 87. Главинић -), Драгичевић 6 (од 58. Османагић 6).