ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Петровчани најзад прави

Младост (БП) – Бачка (С) 1:0 (0:0)
fudbal

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца више од 200, судија: Земко (Бачка Топола). Стрелац: Грковић у 73. минуту. Жути картони: Кантарџић, Куртиши, В. Шпрох (Младост), Киш, представник на клупи Кустудић (Бачка). Црвени картон: В. Шпрох у 56. минуту (Младост).

МЛАДОСТ: Лења, Штефек, В. Шпрох, Меселџџја (Ожват), Лаћарак, Кања, Јакуш, Куртиши (Фабри), Сердар (Стојисављевић), Кантарџић, Пожарев (Грковић).

БАЧКА: Јаковчевић, Ђуровић, Темуновић (Рајковача), Анђић, Војнић, Мезеи, Киш, Шијачић (Маленчић), Килибарда, Милијашевић, Пантелић (Ђорђевић).

Петровчани и Суботичани су одиграли одличну утакмицу. У прилично изједначеном првом полувремену гости су имали зрелије прилике. У 22. минуту брзоноги Војнић погодио је стативу, а у два наврата очи у очи са Ђуровићем и Темуновићем голман Лења је био несавладив.

На другој страни Кања је припретио из слободног ударца али је лопта завршила у кронеру. У 44. минуту Пожарев је центрирао, а Сердар са свега 3-4 метра лопту је главом паралелно са празним голом послао у гол аут.

Друго полувреме је почело великом шансом Војнића, но Лења је опет био на месту. Потом је за свега шест минута В. Шпрох зарадио два жута картона, стекао се утисак други незаслужено, тако да више од пола сата Младост је играла с играчем мање.

И тренер домаћих Илић погодио је са правовременим изменама. Ређале су се шансе све до 73. минута када је Штефек лопту убацио пред гол, шут Сердара из гужве гости су блокирали, но онда је сналажљиви Грковић погодио мрежу.

До краја утакмице бравурозним интервенцијама истакао се голман нашег најстаријег клуба Јаковчевић одбранивши праве бомбе Грковића, Кање, Куртишија, Лаћарка, док је Стојисављевић у 81. минуту погодио пречку.

Ј. Пуцовски

Херцеговац - Обилић (З) 2:1 (1:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: М. Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Срданов у 45. и С.Адамовић у 90. за Херцеговац, а Милош Марковић у 27.минуту за Обилић, жути картони: В. Хрњез (Херцеговац) а Узелац (Обилић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Бајић, В. Хрњез, Бајат, Андесилић, С. Адамовић, Каран (С. Хрњез), Срданов, Зељић (Р. Тривуновић), Сакач (Поповић), Радовић.

ОБИЛИЋ: З. Дангубић, Шмит, М. Кобиларов, Н. Кобиларов, Узелац, Родић, Живојиновић (Пилиповић), Копривица, Милош Марковић 1, Пековић (Јанковић), Милош Марковић 2(Лиценбергер).

У не претертано квалитетној, али с времена на време узбудљивој, и занимљивој представи, минималну победу заабележили су фудбалери домаћег тима. Направили су Гајдобрани потпуни резултатски преокрет, који им је донео виспрени Симо Адамовић,надмудривши одбрану борбених Змајевчана.

Ђ. Шт.

Препород - Врбас 1:0 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: С. Јурић (Сента), стрелац: Не. Бурсаћ у 49.минуту.

ПРЕПОРОД: Ни. Бурсаћ 7,5, Дослов 7 (Средник 6,5), Гњатовић 7,5, Мијић 7, Шашић 8 (Тодић 7), Тумас 7 (Ћатић 7), Милетић 7, Чабрило 7, Облаковић 8, Не. Бурсаћ 8, Ковач 7 (Копоња 7).

ВРБАС: Бобин 7,5, Јелић 6,5, Ускоковић 7, Јокић 7, Воргучин 7, Јовановић 7 (Шафро), Клисарић 6,5, Живкутин 7, Бичкаи 6,5, Крајиновић 7, Калуђеровић 7 (Перунић).

Тврда уткамица. Препород је боље почео, више нападао и стварао шансе, док су гости покушавали из контра - напада. Домаћи су дошли до поготка када је Гњатовић извео корнер,а у  срцу шеснаестерца најбоље се снашао Немања Бурсаћ и погодио мрежу.

До краја уткамице било је шанси, али се резултат није мењао.

С. Ст.

Раднички (Р) - Братство 1:2 (0:2)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца  250, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Гуглета у 52. за Раднички, Вуковић у 3. и 42. минуту за Бтаство. Жути картони: Црњански, Божичић, Ђокић, Новаковић, Кардинал (Раднички).

РАДНИЧКИ: Спасић 7,5, Алексић 7, Гламочанин 7,  Гуглета 7, Кесић 7 (Филиповић 7), Стојановић 7 (Ћеран), Ђокић 7,5,  Божичић 7,5 , Кардинал 7, Црњански 7,5, Новаковић 7 (Милуновић).

БРАТСТВО: Ићитовић 7, Балиновић 7, Бакић 7 (Вемић 7), Вуковић 8,5, Макар 7,5, Штрбац 7 (Перовић 7), Вукадиновић 7,5, Дрвар 7 (Стојаковић 7), Крстић 7,5, Влајић 8, Швељо 7,5 (Лазић 7).

Гости су одиграли врло добро, освојили су бодове сасвим заслужено. Олични Вуковић постигао је два евро-гола и заслужено носи епитет играча утакмице. Ратковчани су пружили жилав отпор великом ривалу, који је показао да је оправдано лидер на табели.

А. Чичић

Раднички (Б) - Сента 4:1 (3:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 300, судија: Н. Кузмановић (Кула), стрелци: Орчић у 5. и 38. Милић у 30. и Д. Бабић у 92. за Раднички, а  Фодор у 40.минуту за Сенту. Жути картони: Корак, Тосембергер (Раднички), Касаш, Селинг, Матић (Сента).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7,5, З. Маравић 7 (Д. Тосембергер 6), Колак 7 (Д. Бабић 7), Стојановић 8, Л. Лебовић 7,5, Љубојчић 7,5, Милић 8 (Лазић 6), Вукелић 8, Маринковић 7,5, У. Маравић 7 (Ђурић 6,5), Орчић 8 (Рајић 6).

СЕНТА: Томашев 6,5, Вулетић 6 (Матић 6), Мијић 6, Дражић 6,5, Мандић 6,5 (Ђери), Живковић 6,5 (Тодоровић), Фодор 7 (Целин 6), Касаш 6,5, Савић 6 (Куртешанин), Кораћ 7, Бајић 7.

Домаћи су рано повели. Стојановић је упутио дубинску лопту до Милића, који је побегао одбрани Сетне, идеално послужио Орчића, који је са неколико метара пласирао лопту у мрежу. Код другог гола улоге су биле замењене, Орчић је асистирао Ненаду Милићу.

У 38. минуту најбољи играч меча Срђан Орчић доноси огромну предност коју је у финишу првог дела ублажио Фодор. Резервиста Денис Бабић постигао је гол у надокнади времена и ставио тачку на победу екипе из Бамока.

С. Стојиљковић

Крила Крајине - Бајша 0:4 (0:2)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 200, судија: Љ. Берењи (Суботица), стрелци: Пејовић у 15. Моровић у 25.(из једанаестерца) и у 81. и Љекај у 68. минуту, жути картони: Коларов, Ивковић (Крила Крајине), а Дер(Бајша), црвени картон: Ивковић (Крила Крајине).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Бојановић, Вујић, Будисављевић (Пасин), Ђекић, Радић, Коларов (Ступар), Пушкар (Вујановић), Миланов (Медан), Ивковић, Станић (Абаџић), Кљајић.

БАЈША: В. Дамјановић, Нађ (Максимовић), Дер, Тресиглавић, Варга, Моровић, Љекај (Ленарт). Симовић (Јовановић), Пејовић (Шарић), Авдаловић (Кривокапић), Вујошевић.

У финишу првог полувремана,нападач Бачкопаланчана Александар Станић није реализовао пенал. Голман гостију Владимир Дамјановић оспео је да одбрани његов шут. Гости су били бољи и лако дошли до победе.