У ЗЕМБИЉИМА НОВОСАЂАНА НАЈВИШЕ ВОЋА На Лиманској пијаци шљиве 150 динара, кајсије и 300

НОВИ САД: Сезона годишњих одмора, а можда и високе цене, учинили су да јучерашња посећеност Лиманској пијаци буде слабија него иначе, тврде продавци, од којих су многи успели да сачувају своје плодове тако што су их на време побрали и склонили од олује.
l
Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Тезге су се највише шарениле од паприка бабура, брескви, лубеница и кајсија, чији ће џем замирисати у домовима многих домаћица.

У зембиљима суграђана највише је било воћа: лубеница за 70 динара, диња за 100, а шљива за 150 динара по килограму. Кајсије су се могле пронаћи по ценама од 120 па све до 300 динара, у зависности од произвођача и врсте, док су се брескве продавале у распону од 180 до 250 динара по килограму. Најскупље су биле боровнице, које се могу пронаћи за 300-400 динара по килограму, али и малине, чија цена износи 500 динара, док је кукуруз 60 динара по комаду.

Иако је суперћелијска олуја уништила и усеве парадајза, његова цена је остала непромењена, каже за „Дневник” продавац Јован Јанковић, те се најчешће може купити за 150 динара по килограму, али се, у зависности од величине и врсте, продаје и за 100, 130, 160, па све до 250 динара.

Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Паприке бабуре коштале су 150 динара по килограму, док је комад љуте био од 50 до 100 динара.

– Паприке за ајвар ће сигурно бити, али по којој цени, то не могу са сигурношћу да знам, а поготово када су у питању ове аутохтоне сорте које нису под пластеником, јер је барем 70 одсто њих уништено – истиче Јанковић.


ДА ЛИ СТЕ ЗАДОВОЉНИ ПОНУДОМ НА ПИЈАЦИ?

Соња Бркић, судија:

– На Лиманској пијаци сам задовољна понудом, а на Рибљој, на пример, нисам. Најзадовољнија сам сезонским поврћем, посебно кад је од неког мени познатог произвођача.

Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Цене су мање-више свуда једнаке и ниже него у неким маркетима. Има и оног чега нема другде, рецимо плавог патлиyана.

Зоран Мандић, геодета:

– Топло је, па је тешко одржавати производе, али на Лиманској пијаци је сјајно. Најзадовољнији сам асортиманом. Мало је скупља од свих осталих пијаца, али је добро снабдевена, па вреди пара.

Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Највише купујем сезонско воће и поврће. Свега има, не могу да се пожалим.

Александар Попов, пензионер:

– Данас конкретно нисам задовољан, с обзиром на то да пола тезги не ради, а иначе ми се допада. Лиманска пијаца ми је и најближа, а има и места на паркингу.

Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Цене су, суштински, свуда исте. Најчешће купујем поврће и стварно сам задовољан понудом.

Гордана Петров, службеница:

– Па онако, нисам баш сасвим задовољан. На друге пијаце и не идем, па ми се чини да је овде најбоље. Ако мене питате, цене су превисоке, али шта ћу кад морам куповати.

Фото: Dnevnik (Vanja Fifa)

Поврће пазарим понекад, али воће ми је главно. Има углавном свега, једино можда фали јужног воћа.

Б. Миловац


Цене краставаца и црног лука су 150 динара по килограму, док за килограм кромпира треба издвојити 130 динара.

– Ко има пара, тај је отишао на море, ко нема, тај дође да купи две паприке и оде – искрена је Миљана Јововић. – Сваким даном продаја све више опада, док се цене само дижу. Оно што се највише купује, поред парадајза, јесте сезонско воће.

И. Јапунџа

 

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести