Панчевачка лига: Шајбер ударио судију

​​​​​​​Долина – Партизан (Г)  0:3 (0:3) (прекинуто у 64. минуту)
partizan gaj

ПАДИНА: Игралиште Долине. гледалаца: 100. Судија: Копитић (Панчево). Стрелци: Јевтић у 2, Симуљ у 8 и 25 минути. Црвени картон: Шајбер у 64 минути (Долина).

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Матуља 6, Чижик 6 (Илић 6), Заборски 6, Хлавча 6, Мамојка 6, Поповић 6,5, Митић 6,5,  Келечевић 6,5, Шајбер 5, Ђорић 6.

ПАРТИЗАН: Ардељан -, Златковић 7, Грујић 7, Јевтић 7,5, Петрић 7, Сочанац 7, Симуљ 8, Андрејић 7, Тајдић – (Стојановић 7), Јоновић 7, Филиповић 7.

У 64 минуту судија Коптић показао је жути картон домаћем играчу Здравку Шајберу који је незадовољан насрнуо на арбитра. Коптић је одмах реаговао и показао ратобрном Шајберу пут ка свлачионици, међутим, незадовољан таквом одлуком фудбалер Долине ударио је главног судију у пределу врата и Коптић је прекинуо утакмицу

Тајко су фудбалери Партизан из Гаја обезбедилипрво место на табели. А није било дилеме за време утакмице, гости из Гаја су повели у 2. минуту преко Јевтића, да би са своја два поготка Симуљ у 8 и 25 минуту гостима обезбедио недостижну предност. У 17 минуту повредио се први стрелац лиге Бојан Тајдић (16 голова), али ни то није пореметио госте.

Црвена звездаСпартак 4:3 (3:0)

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, гледалаца: 80. Судија: Милановић (Панчево). Стрелци: Радић у 5. и 40. (из пенала), Мајсторовић у 30. М. Јовановић у 89  за Црвену звезду, а Ковач у 60. и 63. Тома у 84. минуту за Спартак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митов 6,5, Бугаринов 6,5, Стијачић 7, Иг. Јовановић 6,5 (Којић -), Чејић 6,5, Радић 7,5,  Мајсторовић 7, Гвозденов 7, М. Јовановић 7,5, Ив.Јовановић 7 (Делкић -), Грбић 7 (Булаја -).

СПАРТАК: Васић 7, Корен 6,5, Живу 6,5, Тома 7, Царевић 6,5, Радојевић 6,5, Војиновић 6,5, Коложвари 6,5, Канас -, Ковач 7,5, Сахтер 6,5.

Током целог сусрета домаћи фудбалери имали су лопту више у поседу и са три поготка у првом полувремену стекли велику предност, а истакао се двоструки стрелац Радић. Од 34 минута гости из Дебељаче остали су са десеторицом играча, јер је гостујући играч Канас напустио терен због здраствених проблема, а резервних играча нису имали.

У другом полувремену бројчано слабији гости из Дебељаче са два поготка Ковача и Томе дошли су до изједначења, али је у последњем минутима утакмице Марко Јовановић донео победу свом тиму и три бода.

ДунавЈединство (Вл)  1:2 (0:1)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца 50. Судија: Сарка (Вршац). Стрелци: Де.Балог у 80 за Дунав, а Лазин у 38. Станојловић у 88. минуту за Јединство.

ДУНАВ: Зековић 7, Дунђерски 6 (Кркобабић 6), Путник  6, Рудић 6, Маричић 6,5, Јовић 6 (Илић 6), Митровић 7, Остојић 6, Радивојев 7,  Богојевић 6 (Де.Балог 7), Попов 7.

ЈЕДИНСТВО: Радивојев 7, С. Попов  6,5  (Л. Попов -), Бирђан 7,  Москић 7, Да. Балог7, Ђурђевић 6,5, Живанов 6,5, Калин 7, Богдановић 6,5, Станојловић 7,5, Лазин 7.

У првом полувремену фудбалери из Влајковца били су бољи ривал и после доброг слободног ударца  Лазин је затресао мрежу Зековића. У другом полувремену после инцијативе домаћег тима Де.Балог је успео да изједначи резултат, али два минута пре краја Станојловић је побегао својим чуварима и донео победу свом тиму.

ВултурулБорац (Ст) 0:0

ГРЕБЕНАЦ: Игралиште Вултурула., гледалаца: 80. Судија: Мијаиловић (Вршац).

ВУЛТУРУЛ: Антић 7, Попа 6, Чижик 7,  Н. Пауновић 6, Борка 6, Миленковић 6, Раденковић 7,  Ђорђевић 6,5, Г.Пауновић 6,5, Стефановић 6,5, Макарун 6,5.

БОРАЦ: Топић7, Јоковић 7, Бајић 6,5, Ђурђев 7, Хорнунг 6,5, Маринковић 6,5, Божић 6,5,  Арсенијевић 7, Живковић 6,5,  Николајев 7, Станисављевић 7.

Домаћи фудбалери наставили су добрим играма и савладали су госте из Гребенца који су дошли са намером да извуку што бољи резултат у овом мечу. Домаћи тим дошао је у вођство голом Петрића када је искористио центаршут и главом затресао мрежу Антића.

У другом полувремену најбољи стрелац домаћих Бојан Тајдић је својим голом поставио коначан исход меча за још једну победу екипе из Гаја.

Војводина (Ц) - Јединство Стевић 1:7 (1:2)

ЦРЕПАЈА:  Игралиште Војводине, гледалаца: 50. Судија: Јевтић (Вршац). Стрелци: Алексић у 42. за Војводину, а С. Пешовски у 14, 37 и 86, Н.Окука у 55 и 68, Митковски у 73, Басарић у 80 минуту за Јединство Стевић.

ВОЈВОДИНА: Шарац 6, Остојић 5,5, Коцевић 6, Кастратовић 5,5,, Митревски 6, Стајић 6, Николић 5,5., АНоваков 5,5, Алексић 6, Атанацковић 6, Ђерфи 5,5.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак – (Георгијевски -), Кљајић 7 (Мишљанов -), Момчиловић 7, Митковски 7,5,  И. Пешовски 7,5,  П. кука 7, Басарић 7,5, С. Пешовски  8,5, Н. Окука 8 (Балножан 7), Јаћимовски 7,  Атанасов 7.

У комшијском одмеравању снага после неколико пропуштених прилика Качареваца пред голом Шарца голеаду гостију отворио је Стефан Пешовски,  да би седам минута пре одласка на одмор постигао свој други погодак. Домаћи играч Алексић успео је да искористи указану прилику и смањи предност гостију пред одлазак на одмор. У наставку гостујући фудбалери наставили су са нападима и мрежа голмана Шарца се још пет пута затресла.

Припремио: Б. Стојковски

Дунав - Јединство (В) 1:2, Раднички (Б) - Партизан (У) 0:2, Стрела - Југославија 3:0, Војводина (С) - Јединство Стевић 1:7, Вултурол - Борац (Ст) 1:3, Долина - Партизан (Г) 0:3, Војводина (С) - Потпорањ 1:5, Црвена звезда - Спартак 4:3, Полет - Слога 4:0.

1. Партизан (Г)    17     12     2      3      54:12        38

2. Партизан (У)    17     12     2      3      30:14        38

3. Борац (Ст)       17     12     1      4      40:19        37

4. Раднички (Б)   17     11     3      3      42:17        36

5. Потпорањ        17     10     5      2      33:15        35

6. Јединство (В)   17     9      3      5      33:25        30

7. Стрела              17     8      3      6      33:19        27

8. Ј. Стевић          17     8      2      7      31:17        26