Сремска лига: Путинчани зауставили лидера

ПСК Путинци - Подриње 4:1 (1:1)
fudbalska lopta

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Играч у 10, Андреата у 53.и 89. и Н. Адамовић у 80.за ПСК Путинце, а Петковић у 3. минуту за Подриње.Жути картони: Савковић, Ж. Алимпић (ПСК Путинци), Мијајловић, Рого, Арсеновић (Подриње).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Бркић 8, Зекановић 8, Стоисављевић 8, Савковић 8, С. Алимпић 8, Н. Адамовић 8 (Гњатовић), Андреата 9, Митровић 9, Играч 9, Квочка 8 (Ж. Алимпић 8).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Петковић 9 (Ивић), Теодоровић 9, А. Радовановић 7, Рого 7, Живковић 7, Павловић 7, Пантић 6 (Пршић), Арсеновић 6, Томић 6 (Н. Радовановић), Мијајловић 7.

Путинчани су, неочекивано лако, добили, доста слабог, фаворизованог лидера на табели. Али, лидрер је, ипак, први повео већ у 3. минуту. Петковић је искористио изванредну лопту из корнера. Највише је скочио у букету играча и главом лопту сместио у небрањени део мреже. Након седам минута игре домаћи су изједначили. Играч је изванредно тукао лопу по земљи с 25 метара.

У наставку игре, домаћини, под вођством, тренера Чеде Гужвића, још три пута су нашли слабе тачке у одбрани гостију. Вођство домаћину донео је Андреата. Једну повратну лопту је само  вратио у мрежу гостију. Потом, је Митровић, припремио, све Н. Адамовићу, да лако изблизине матирао Релића. И на крају Андреата је још једном убацио лопту у мрежу гостију и то главом.

Ч. Јовичић

Први мај - Партизан 6:0 (6:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 100, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Радишић у 6, Милојевић у 17, 18. и 32, Добић у 35.и Јеж у 39. Жути картони: Кордолуп (Први мај), Г. Петровић, Драгојевић, В. Петровић (Партизан).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Лазић 8, Митровић 8, Новаковић 8, Кордолуп 8, Милојевић 9, Радишић 8 (Милијевић 7),  Лукић 8 (Рокнић 7), Чупељић 9 (Цветковић 7), Добић 9, Јеж 8.

ПАРТИЗАН: Будаковић 6, Ж. Радовић 5, Мијић –(Букорац 5), Г. Петровић 5, Алексић 5, Гемери 6, В. Петровић 5, Пајић 6 (Ђуровић), М. Радовић 5, Карајачић 6 (Костић), Драгојевић 5.

Ј. Ђорђевић

Напредак (П) - Љуково 1:2 (1:1)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 50, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Кекић у 31. за Напредак, Каназир у 40. и Вученовић у 89. за Љуково. Жути картони: Скопљак (Напредак), Пешељ, Симић, Раденков, Видаковић (Љуково).

НАПРЕДАК: Митровић, Рагастовац, Швељо, Кекић, Бркић, Дрљача, Кнежевић, Макарић, Скопљак (Ђерић), Василић (Пувалић), Милош Јовановић (Миленко Јовановић).

ЉУКОВО: Мијатовић, Раденков, Шестовић, Милановић, Симић, Миладиновић (Вученовић), Каназир, Пешељ, Живковић, Видаковић, Поштић.

А. Докоза

Борац (М) - Јадран 1:2 (1:1)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Пушкаш у 12. за Борац, а Ивковић у 11. и Пекић у 71. минуту за Јадран. Жути картони: Ивковић, Савић, Стевић (Јадран). Црвени картон: Дамјановић (Борац).

БОРАЦ: Јандрић 7, Крстић 5, Марјановић 5, Пушкаш 7, Дамјановић 6, Жилић 6 (Бјелић), Грбић 6, Алексић 6, Вукадиновић 5, Њежић 6, Варга 6.

ЈАДРАН: Чавић 8, Милинковић 6, Савић 7, Диклић 7, Стевић 7, Јовановић 7, Кочијашевић 7 (Бошњаковић), С. Ковачевић 7 (Грба), Симовић 7, Пекић 7, Ивковић 7.

З. Ерић

Слобода - Словен 2:1 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Радић (Ириг). Стрелци: Мркајић у 4. и Нинић у 90. за Слободу, а Петковић у 78. минуту за Словен.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Мајстороровић 6, Нинић 7, Арсеновић 6 (Чавић 6), Кнежевић 7, Ашћерић 7 (Наић 6), Радошевић 7, Трбовић 7, Мркајић 7, Новић 7, Перишић 7.

СЛОВЕН: Дер 7, Вулић 6, Јовановић 6, Лазић 7, Батањски 6, Ракић 7 (Цвитићанин 7), Војчанин 6 (Петковић 7), Станић 7, Достанић 7, Остојић 6, Кљајић 6.

С. Сарић

Граничар (А) - Хртковци 2:1 (1:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Вурдеља у 8. и Ветеха у 47. за Граничар, а С. Симовљевић у 58. минуту за Хртковце. Жути картон: Николић (Хртковци).

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Андришка 6 (Симић 6), Бакајлић 7 (Скакавац 7), Вурдеља 7, Перовић 8, Мијатовић 7, Ветеха 7, Шуша 6, Недић 7, Грујичић 6, Ђурђевић 6.

ХРТКОВЦИ: Чича 7, Глумчевић 6, Сушић 6, Обровац 6, Станојевић 6, Манојловић 6, М. Симовљевић 6, Николић 6, Отржан 8, С. Симовљевић 8, Савић 7.

Занимљива утакмица, са пуно, темпа и лепих акција. Вурдеља је изврсно шутирао лопту с 16 метара и одлични голман гостију Чича, био, је немоћан. Одмах, на почетку, другог полувремена, после успеле контре, Ветеха увећава вођство домаћина. А у финишу гости су постигли  веома леп гол.С. Симовљевић, после контре, успео да смањи резултат.

Б. Илић

Борац (К) - Железничар 0:0

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 150, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Жути картони: Петровић (Борац), Булатобвић (Железничар).

БОРАЦ: Станишић 7, Сремчевић 7, Б. Самарyић 6, М. Матић 6, Живковић 8 (Ђ. Самарyић 6), В. Матић 6, Д. Самарџић 7 (Чавић 6), Мирковић 7, Пјевац 6 (Стојковић 7), Петровић 7, Нинковић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ 7, Грковић 7, Димитријевић 7, Булатовић 7, Катарић 7, Марјановић 7, Бранковић 7, Кривокућа 7, Ракар 7, Миладиновић 7, Ковачевић 7.

И, поред, тога, што су се Инђијци, представили, као добро организована екипа, домаћини су били бољи ривал. Чак су имали три зицера. А, најбољу шансу није искористио, Сремчевић. Са два метра није могао да угура лопту, у празану гостујућу мрежу.

З. Перић

Рудар - Будућност 2:1 (1:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија Колџић (Никинци).Стрелци: Лукач у 7. и  86. за Рудар, а Галетић у 83. минуту за Будућност. Жути картони: Тодић, Виновић (Рудар), Добо, Г. Симеуновић, Мијаиловић (Будућност).

РУДАР: Савић -, Манојловић 7, Крстић 8, Виновић 8, Бојић 8, Стојановић 8, Тодић 7, Тришић 8, Стричевић 8 (Илкић 7) Лукач 9, Вишњовски 8.

БУДУЋНОСТ: Д. Чупић 6, Добо 6, Петровић 6, В. Симеуновић 6, Грујић 6 (Дамјановић 6), Бошковић 6, Јанковић 6, Савић 6 (Ч. Миловановић 6), Г. Симеуновић 6, Михаиловић 6 (Тодоровић 6), Галетић 7.

Домаћини су остварили нову, победу, у првенству, против доста, само, борбене екипе из Салаша Ноћајског.А, повели, су Врдничани, већ у 5.минуту. Тодић је изврсно извео корнер, лопта, је пала на пет метара, а Лукач је само утчао и лопту унео главом у мрежу гостију. Играчи Рудара, у наставку, играли, прави фудбал, онако како се од њих очекује. Ређали су домаћи смишљене акције, а Стричевић и Лукач, су, промашили неколико заиста лепих прилика .Да би гости искористили грешку домаће одбране и казнили  њиихове промашаје. Ипак,је Лукач обезбедио заслужену победу свом тиму.Пре тога све је урадио Стричевић.

И. Сретић

МАРТИНЦИ: Борац - Јадран 1:2, ВРДНИК: Рудар - Будућност 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Подриње 4:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Словен 2:1, РУМА: Први мај - Партизан 6:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Љуково 1:2, КЛЕНАК: Борац - Железничар 0:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - Хртковци 2:1.

1. Подриње            12     10     0      2      24:10        30

2. Граничар (А)      12     9      1      2      24:12        28

3. Слобода             12     9      1      2      16:4  28

4. Први мај             12     7      4      1      35:9  25

5. Железничар       12     7      4      1      26:6  25

6. ПСК Путинци     12     6      3      3      18:10        21

7. Борац (К)           12     6      2      4      20:14        20

8. Рудар                 12     6      0      6      16:23        18