Суботичка лига: Градиштанци се оклизнули

Сутјеска - Војводина (БГ)  1:1 (1:0)
obilic novi knezevac

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре„ , гледалаца 50, судија: Ћерановић  ( Ловћенац ). Стрелци: Голубовић у 32.и 66. за Сутјеску, а Михајловић у 87. минуту за Војводину. Жути картони : Пековић, Делић и Николић (Сутјеска), а Икрашев, Јушковић и Билбија (Војводина).

СУТЈЕСКА: Гашовић 8, Николић 8, Бајић 8, Дринчић 8, Костић 8, Делић 8, Пековић 8, Сталетовић 8, Андрић 8 , Пљуцо 8, Пековић 8 , Голубовић 9 (Глумац -).

ВОЈВОДИНА:  Милованов 7, Бечановић 7,  Вејин 7 (Михајловић М.  8), Билбија  8, Јушковић  8,  Икрашев  7,  Јанковић 7, Секулић 7, (Михајловић В. 7) Кудрић  8, Марјанов 7 (Пеленгић 7) .

Оклизнуо се лидер на табели, када је можда најмање очекивао. Домаћи састав притиснут многобројним проблемима, успео је да смогне снаге да свргне Градиштанце са  чела  табеле. Рововска битка се водила све време утакмице. Тренутак инспирације Немање Голубовића био је довољан за водство домаћих. Сјајним  волеј  ударцем  Голубовић је погодио горњи леви угао Милованова.

У другом делу  меча сви напади  гостију су се одбијајли од чврсте одбране домаћих. Добар шут са дистанце Кудрића, одбранио је  одлични Гашовић. Бржи од последљег звиждука судије Ћерановића, био је резервиста Михајловић, који који је успео да изједначи резултат у последњим секундама меча.

И. Вуковић

ОбилићПрепород 4:0 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Дабевски у 61, Ромић у 73, Радаковић у 83. и Стипанчевић у 85. минуту. Жути картони: Средник и Грабеж (Препород).

ОБИЛИЋ: Зарић 7, С. Вуковић 7 (Ромић 7), Лазић 6, Кашић 8, Острогонац 7, Радуловић 8, Живков 8 (Стипанчевић 7), Сарапа 7, Попов 7 (Лагунyин 7), Кеча 7, Дабевски 7.

ПРЕПОРОД: Дакић 7, Петичевић 6, Терзија 6, Бачић 7, О. Ждрња 6, Тодоровић 6 (Ивић -), Средник 6, Грабеж 6 (Биро -), Недић 6, М. Ждрња 7, Јарић 6.

Новокнежевчани у првом делу утакмице нису искористили пет шанси, између осталог голман гостију Дакић је успео да одбрани пенал који је извео Сарапа. Тек после одмора када је у игру ушао Ромић навали Обилића је кренуло.

Мрежу Препорода први је у 61.минуту затресао Дабевски. Ромић је удвостручио предност у 73. минуту, а још код једног гола асистирао. Десет минута касније на 3:0 повисио је најагилнији на терену Радуловић, који је натрчао на одбијену лопту и погодио небрањени део мреже, док је убедљиву победу у 85.минуту потврдио Стипанчевић.

М. Митровић

Раднички (Б) - Ђурђин 4:1 (3:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Берењи (Суботица), стрелци: Јањић у 2. Д. Бабић у 33. Корпонајић у 36. Ковач у 58. за Раднички, а Матковић у 68. минуту за Ђурђин. Корпонајић (Раднички), Матковић (Ђурђин).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Лебовић 7, Митић 7, М. Маринковић 7 (Мл. Маринковић 6), Јањић 7, Лазић 7, Кекезовић 8, Ковач 7, Д. Бабић 7 (Маревић 6), С. Бабић 8, Корпонајић 7.

ЂУРЂИН: Јокић 6, Хорвацки 6, Пејић 6, Мајлац 6, Шомођи 6, Половина 7, Матковић 7, Јекнић 7 (Видаковић 6), Михајловић 6, Станић 6 (И. Билбија 6), А. Билбија 6.

У комшијском дербију победа је припала бољој екипи Радничког.

С. Стојиљковић

Јадран - Пролетер (Њ) 0:0, Сента - Слога 2:1, Сутјеска - Војводина 1:1, Напредак - Панонија 0:0, Искра - Његош 2:1, Раднички - Ђурђин 4:1, Пролетер (РС) - Виноградар 3:2, Обилић - Препород 4:0.

1. Прол. (РС)        14     11     1      2      34:18        34

2. Искра                14     11     1      2      32:18        34

3. Војводина         14     10     3      1      47:9  33

4. Раднички          14     9      2      3      31:13        29

5. Виноградар      14     7      2      5      32:27        23

6. Његош              14     6      4      4      30:21        22

7. Јадран             14     5      5      4      26:22        20

8. Сутјеска          14     6      2      6      22:20        20