ЕП до 20: Србија на крају 15, Израел шампион

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, последњег дана Европског првенства у Тел Авиву победила је селекцију Летоније у мечу за 15. место на шампионату: 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 14:16).
kosarka vesti/dnevnik

Заиста лош резултат на крају Првенства за изабранике селектора Оливера Поповића, који су поразом од Италије испали из “А” дивизије.

Таленовани кошаркаши Србије подбацили су у кључној утакмици поротив Велике Британије која је била аутсајдер турнира и после тога није било повратка.

Недостајало је храбрости неколицини играча ове селекције Србије да се пласира у саму завршницу Првенства Европе и сада 15. место делује више него неуспех.

После неубедљивог првог полувремена против Летоније Србија је заиграла много боље и агресивније у наставку сусрета и лако дошао до сигурног тријумфа од 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 14:16).

Као и већину мечева у Тел Авиву репрезентативци Србије су и прво полувреме против Летонаца одиграли су са доста осцилација. После солидне игре у првој четвртини и сигурног вођства, у другој деоници су за осам минута постигли само четири поена, што је ривал искористио да дође до изједначења – 26:26. Ипак, у финишу првог полувремена наш млади тим је успео да поврати предност – 35:30.

Прво место на Првенству освојила је екипа Израела која је савладала Шпанију 92:84 (24:24, 18:18, 24:17, 26:25).

У борби за треће место Немачка је савладала Француску 73:65 (16:11, 22:22, 22:15, 13:17).