И ПОРЕД ЖЕСТОКЕ БОРБЕ Кошаркаши Борца поражени од Сплита

Кошаркаши чачанског Борца поражени су вечерас на гостовању Сплиту резултатом 61:75 у мечу 4. кола АБА лиге.
lopta kosarka pix

Сплит је у првој деоници стекао двоцифрену предност, али је у другој четвртини Борац успео да се врати у меч. У трећој деоници Сплит је поново стигао до двоцифрене предности, али се на почетку четврте Борац поново вратио у меч и стигао на минус шест (53:59) седам минута пре краја. Уследила је серија домаћина 11:2 којом је и дефинитивно преломљен меч у корист Сплићана.

Најефикаснији код домаћина били су Тони Перковић са 21, Крешимир Љубичић са 16, Дерек Фанденбурк са 12 и Камерон Шелтон са 10 поена. Алекса Ускоковић је са 15 поена предводио Борац, Џавон Френклин је дао 13, Бојан Томашевић 11, а Тајлан Биртс 10.

Сплиту је ово прва победа ове сезоне, док је Борац после другог везаног пораза на скору 2:2. Борац ће у следећем колу дочекати Игокеу, док ће Сплит у госте ФМП-у.