КЛС: Ве­ли­ки три­јум Во­ше над Металцем после продужетака

"Лудница” у Ваљеву, преокрети, продужетак и  велики тријумф Војводине, јер је најмлађи тим у лиги, поприлично ослабљен услед повреда Бјелице и Бербакова, а од раније и Бранковића, успео да тријумфује против Метелца.

Војводина је боље почела утакмицу. Имали су Новосађани средином прве деонице и 11 поена вишка (6:17), али су све то прокицкали у другој, када су се Ваљевци потпуно вратили и на велики одмор отишли с поеном предности (42:41). Имали су домаћи вођство све до половине полседње четвртине, када је кренуо преокрет чете Филипа Соцека. Након што је Металац повео 76:68, Зарић је везао две тројке, па је Војводина ускоро стигла и престигла домаће, и имала победу у yепу. Ипак, при вођству Воше 84:87, 11 секунди пре краја Микулић је погодио за три поена и одвео меч у продужетак. А у додатних пет минута, након резултатске клацкалице, новосадски црвено – бели имали су више снаге и концентрације и стигли до велике победе.

Д. Кнежић

МеталацВојводина 101:102 (87:87)  (15:24, 27:17, 24:19, 21:27, 14:15)

ВАЉЕВО: хала “15. септембар”, гледалаца: 500. Судије: Јовчић, Весковић, Милојевић.

МЕТАЛАЦ: Зекавичић 13, Турбић, Крстовић 10, А. Васић 5 ( 13 ас), Маројевић 1, Чоловић, Микулић 19, Матић, Павловић 22 (16 ск), Каплановић 6, Неранyић 25, Д. Васић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 22 (10 ск), Стојановић 6 (6 ас), Бербаков, Јањић 20, Виријевић 6 (7 ас), Прица 8, Силађи 12 (13 ск), Ковачевић, Чабрило 4, Атанасов 16, Бировљев, Матовић 8.