ДРАМА НОВОСАЂАНИМА: Одбојкаши Војводине преокретом славили над Рибницом у петом сету

Одбојкаши Војводине остварили су победу на гостовању Рибници у Краљеву и то после преокрета у утакмици 11. кола Суперлиге – 3:2.
odbojka

Новосађани су се два пута враћали из минуса у сетовима и на крају су у тај-брејку одиграли боље у кључним тренуцима и на тај начин су дошли до седмог тријумфа. С обзиром на то да имају две утакмице мање, сада су на скору 7-2. Остварили су четврту победу у низу у домаћем првенству.

Иако је Рибница у доњем делу табеле, млади црвено-бели састав морао је добро да се помучи како би се радовао на првом од три узастопна гостовања која га очекују до краја ове године. Екипа тренера Марка Наранчића још једном је показала да у преломним тренуцима, у петом сету, може да одигра концентрисано и да се избори до краја, а била је без средњег блокера Филипа Савовског.

Неизвестан је био први сет, у ком је Војводина изједначила на 24:24 у егал завршници, али је домаћин са два поена ставио тачку на ову деоницу и повео 1:0. У наредна три сета свако је имао својих пет минута и у таквом односу снага о победнику је одлучио пети.

После уједначеног почетка тај-брејка, у ком је домаћин повео 5:4, Наранчић је реаговао тајм-аутом и од тада је све кренуло по Вошином диктату. Успела је да се „одлепи“ на три поена вишка – 10:7, па 13:10, а сигурни напади Убипарипа режирали су коначних 15:11 и 3:2.

Новосађани у среду, 20. децембра, иду у Крагујевац на гостовање Радничком у заосталој утакмици 9. кола.

Суботички Спартак је на победничком колосеку јер је добио другу утакмицу у првенству заредом, а овог пута је био бољи од Такова на домаћем терену 3:0 (25:14, 25:15, 27:25).

Рибница – Војводина 2:3 (26:24, 16:25, 25:18, 18:25, 11:15)

КРАЉЕВО: Хала спортова, гледалаца: 100, судије: Петровић (Ужице), Јовић (Крагујевац).

РИБНИЦА: Стефановић, Тодоровић 13, Костић 14, Алексић 4, Гајовић 10, Миљковић (либеро), Чоловић, Бојовић 25, Маричић (либеро), Живановић.

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 20, Милановић 1, Негић (либеро), Рудић 17, Убипарип 17, Мишковић, Станковић 22, Кокеза 8, Кулпинац, Кисић, Дакић, Копитић.