СЕХА лига: Војводина пораженa од Вардара

Рукометаши Војводине очекивано су поражени на гостовању у Скопљу у 5. колу СЕХА Гаспром лиге (26:33)
vardar vojvodina, seha

Вардар није изашао на мегдан Новосађанима у најјачем саставу, али ни тренер српског шампиона Борис Ројевић није извео најискуснију поставу. Пошто је само два дана пред овај дуел освојен Суперкуп, стратег Војводине одлучио је да одмори неке играче, а да у сусрету у ком се унапред знао победник, шансу пружи млађима.

Утакмица је прошла у лаганом ритму, домаћин је од почетка био у вођству, док су рукометаши из Новог Сада држали корак. Вардар се “одлепио” на 15:11, али је уследила серија Војводине, која је стигла на гол заостатка (15:14). Схватили су играчи домаћег тима да су се превише опустили против знатно слабијег ривала и до краја првог полувремена, уз подршку публике, стигли су на 17:15. У наставку македонска екипа ништа није препуштала случају, полако је повећавала вођство и лагано дошла до убедљивог тријумфа.

К. Б.

ВардарВојводина 33:26 (17:15)

СКОПЉЕ: Дворана: Јане Сандански, гледалаца: 200, судије: Милошевић и Губица (Хрватска). Искључења: Вардар 2, Војводина 4 минута. Седмерци: Вардар 2 (2), Војводина 4 (4).

ВАРДАР: Недановски 1, Оцвирк 2, Поповски 2, Кристопанс 2, Карачић 1, Скубе 4, Калараш 3, Калифа (9 одбрана), Чупић 3 (2), Дибиров 2, Шишкарев 1, Војводић 3, Кисељев 9, Кизић, Петковски.

ВОЈВОДИНА: Овчина 3, Милић 5, Мирковић, Челица, Потпара 3, Перовић (10 одбрана), Анђелковић 1, Маријанац, Ратковић 2, Продановић 1, Томић 3, Станковић 3, Тркуља, Веркић, Милашевић, Грозданић 5 (3).